Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Isparta-Antalya yolunun 32.km.sinde sanat yapıları çalışmaları nedeniyle Antalya-Isparta geliş istikameti trafiğe kapatılacak olup ulaşım bölünmüş yolun Antalya gidiş istikametinden iki yönlü olarak sağlanacak.

SARAY KAVŞAĞI-ÇORLU KAVŞAĞI'NA DİKKAT! 

TEM Otoyolunun Saray Kavşağı-Çorlu Kavşağı Kesimi 0-5.km.leri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul İstikametinde kesimler halinde şerit daraltma yapılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanmaktadır. (Çalışmalar 7/24 gün/saat esasına göre yapılmaktadır.)

MANİSA-İZMİR YOLUNUN BU KOLU 4 AY KAPALI!  

Manisa-İzmir yolunun 11.km.sinde (Anıt Kavşağı Mevkii) Manisa Büyükşehir Belediyesinin kavşak yapım çalışması nedeniyle İzmir istikameti Manisa Şehir Merkezine dönüş kolu 4 ay süre ile trafiğe kapatılmıştır.

DÜZCE KAVŞAĞI İLE KAYNAŞLI KAVŞAĞI TRAFİĞE KAPATILACAK

Anadolu Otoyolunun Düzce Kavşağı ile Kaynaşlı Kavşağı arasında yer alan O-4/23 Km: 16+400 - Km: 17+900 arası Ankara istikameti üstyapı onarım çalışması nedeniyle trafiğe kapatılacak olup, trafik diğer istikametten çift yönlü ve kontrollü olarak sağlanacaktır. (1 şerit İstanbul İstikameti açık, 2 Şerit Ankara istikameti açık olacaktır.)

TARSUS-ADANA-GAZİANTEP İSTİKAMETİNE DİKKAT

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolunun Yılankale Kavşağı ile Ceyhan Kavşağı arasında üstyapı onarım çalışmaları kapsamında Osmaniye istikameti trafiğe kapatılarak, trafik akışı Adana istikametinde iki yönlü (gidiş-geliş) olarak kontrollü şekilde sağlanmaktadır.

POLATLI-YUNAK YOLUNDA ULAŞIM KONTROLLÜ SAĞLANACAK 

Polatlı - Yunak yolunun 0 - 4. km. (Polatlı Şehir Geçişi) arasındaki üstyapı (BSK) yapım onarım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun her iki yönünde çalışma yapılan kesimlerde trafik karşı yöne aktarılarak iki yönlü (gidiş-geliş) ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

KÜTAHYA-ESKİŞEHİR YOLUNDA İKİ YÖNLÜ ULAŞIM 

Kütahya-Eskişehir yolunun (Kütahya Porselen A.Ş. fabrikası Mevkii) 31.km.sinde yapılacak olan menfez yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

ISPARTA-ANTALYA İSTİKAMETİNE GİDECEK YOLCULARIN DİKKATİNE...

Isparta-Antalya yolunun 32.km.sinde sanat yapıları çalışmaları nedeniyle Antalya-Isparta geliş istikameti trafiğe kapatılacak olup, ulaşım bölünmüş yolun Antalya gidiş istikametinden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

KASTAMONU-TOSYA YOLUNDA ULAŞIM KONTROLLÜ SAĞLANACAK 

Kastamonu-Tosya yolunun 27-29.km.leri arasında Keçidere Köprüsü ve yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

SİVAS-ULAŞ YOLUNDA TCDD ÇALIŞMASI 

Sivas-Ulaş yolunun 3-5.km.leri arasında (TCDD.'ye ait) duvar çalışmaları nedeniyle Kayseri istikametinde yolun daralmasına ilişkin işaretleme yapılmış olup, sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

NEVŞEHİR-ÜRGÜP-KAYSERİ İSTİKAMETİNDE YOL YAPIM ÇALIŞMASI 

Nevşehir-Ürgüp-Kayseri yolunun 20-25.km.leri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ