Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Ankara-İstanbul,  Samsun-Ordu, Dursunbey-Harmancık ve  Seferihisar-Kuşadası istikametine gideceklerin dikkatine.... Bu yollar belli saat aralığında trafiğe kapalı olacak. İşte detaylar... 

TEM OTOYOLU KINALI-GÜMÜŞOVA KAVŞAKLARINDA ONARIM VE YENİLEME ÇALIŞMASI! 

TEM Otoyolu'nun Kınalı-Gümüşova kavşakları kesiminde üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yürütülüyor. Bu kesimde 22.00-06.00 saatlerinde şerit daraltması yapıldığından, ulaşım diğer şeritlerden sürdürülüyor.

AYDINCIK-ANAMUR YOLU ULAŞIMA KONTROLLÜ İZİN VERİLİYOR

Aydıncık-Anamur yolunun 23-25. kilometrelerinde (Büyükeceli-Yanışlı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 09.00-17.00 saatlerinde ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

NEVŞEHİR-AKSARAY YOLU ULAŞIM İKİ YÖNLÜ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Nevşehir-Aksaray yolunun 30-36. kilometrelerinde yol yapım çalışması dolayısıyla ulaşım, bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü devam ediyor.

TRABZON-RİZE YOLU TEK ŞERİTTEN KONTROLLÜ OLARAK SAĞLANIYOR 

Trabzon-Rize yolunun 7. kilometresindeki (Avrasya Üniversitesi mevkisi) kaldırım çalışması sebebiyle ulaşım, bölünmüş yolun Yomra-Trabzon istikametinde tek şeritten kontrollü sağlanıyor.

KARABÜK-KASTAMONU İSTİKAMETİNE DİKKAT!

Karabük-Kastamonu yolunun 9-11. kilometreleri ile Beyşehir-Isparta yolunun 25-44. kilometrelerinde ulaşım, yol yapım çalışmaları nedeniyle kontrollü sürdürülüyor.

BU İSTİKAMETLERE GİDECEK YOLCULARIN DİKKATİNE! BU SAATLERDE TRAFİĞE KAPALI OLACAK YOLLAR... 

  • Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre,  İstanbul-Ankara yolunun Bolu dağı geçişi 43-45. kilometrelerindeki heyelan ıslah çalışmaları dolayısıyla Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü gerçekleştiriliyor. Özel yük taşıyan geniş araçların ise bu güzergahı kullanmamaları gerekiyor.

  • Dursunbey-Harmancık yolunun 15-16. kilometrelerinde patlatmalı yol yapım çalışmaları sebebiyle 10.00-16.00 saatlerinde yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.

  • Seferihisar-Kuşadası yolunun 22-41. kilometreleri Efes 2024 Tatbikatı nedeniyle 09.00-23.00 saatlerinde belli aralıklarla trafiğe kapatılacak. Ulaşım, alternatif güzergah olarak Seferihisar-Karakoç yolundan sağlanacak. 

  • Samsun-Ordu yolunun Ünye çevre yolu 6-8. kilometrelerindeki Yunus Emre Tüneli'nin Samsun istikameti, bakım-onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatıldı. Bu güzergahta ulaşım, diğer tüpten iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ