Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, İzmir-Çeşme Otoyolu'nun 5-6. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun Çeşme istikametinde sağ şerit ve emniyet şeridi trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer şeritten sağlanıyor.

OSMANİYE TRAFİĞE KAPATILDI

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Yılankale-Ceyhan kavşaklarında üstyapı onarım çalışmaları sebebiyle Osmaniye istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Adana istikametinden iki yönlü ve kontrollü gerçekleştiriliyor.

İSTANBUL-ANKARA İSTİKAMETİNDE ONARIM ÇALIŞMASI VAR

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Sevindikli-İzmit Kuzey kavşakları İstanbul-Ankara istikametinde bakım ve onarım çalışmaları dolayısıyla bant aktarımı yapılıyor.

BALA-KARAKEÇİLİ-KAMAN İSTİKAMETİ TRAFİĞE KAPATILDI

Bala-Karakeçili-Kaman yolunun 23-28. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Bala-Karakeçili-Kaman istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

TOKAT-SİVAS YOLUNDA HEYELAN ISLAH ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Tokat-Sivas yolunun 24. kilometresinde heyelan ıslah çalışmaları sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden devam ediyor.

HOPA-BORÇKA-ARTVİN YOLUNDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Hopa-Borçka-Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki 10 tünel ve güzergahlarında bakım, onarım ve temizlik çalışmaları dolayısıyla 08.00-17.30 saatlerinde ulaşıma tek şeritten kontrollü izin veriliyor.

ADAPAZARI-BİLECİK YOLUNDA BAKIM ÇALIŞMASI VAR

Adapazarı-Bilecik yolunun 13-16. kilometrelerinde elektromekanik sistemleri bakım çalışması nedeniyle sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

KASTAMONU ILGAZ-ÇANKIRI YOLUNDA ULAŞIM TEK ŞERİTTEN İLERLİYOR

Kastamonu-Ilgaz-Çankırı yolunun 70-74. kilometrelerinde Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'ndeki drenaj hatları temizlik çalışmaları sebebiyle Kastamonu-Çankırı istikametindeki sağ tüpte ulaşım tek şeritten kontrollü gerçekleştiriliyor.

BEYŞEHİR-ISPARTA YOLUNDA YAPIM ÇALIŞMASI VAR

Beyşehir-Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü sağlanıyor.

KAYSERİ-NİĞDE YOLUNDA ULAŞIM İKİ YÖNLÜ İLERLİYOR

Kayseri-Niğde yolunun 27-28. kilometrelerindeki yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ