2 tekerler tutkunları Kemer Yaza Merhaba Şenliği Motosiklet Buluşması’nda bir araya geldi. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen şenliğe Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Meclis üyeleri Semih Top ve Hüseyin Çelik’in yanı sıra İsmail Selami Minta ve Halit Özdemir de katıldı. 

ULUSLARARASI FESTİVALE DÖNÜŞECEK

Kemer’e bağlı Kuzdere Mahallesi Karataş Mevkiinde düzenlenen Kemer Yaza Merhaba Şenliği hakkında konuşan Burak Özdemir, bin 200’ün üzerinde motosiklet tutkununu Kemer’de buluşturduklarını söyledi. Özdemir, “Önümüzdeki yıl organizasyonun uluslararası bir motosiklet festivaline dönüşmesi için şimdiden çalışmalarımıza başladık. Açıkçası bu sene bu kadar yoğun bir katılımın gerçekleşmesini biz de beklemiyorduk. Organizasyonumuzu bir panayır veya bir festival gibi düşünebiliriz. Ayrıca bugün yavaş gitme yarışması organize ettik. Normalde bu tip organizasyonlarda hız önemlidir. Biz bugün bir farkındalık yaratmak için en yavaş gidebilen arkadaşımıza ödül vereceğiz” dedi.

Eğirdir Kaymakamı Çelik: "Uyum içerisinde çalışacağız" Eğirdir Kaymakamı Çelik: "Uyum içerisinde çalışacağız"

KEMER TURİZMİNE OLUMLU KATKI KOYUYOR

Organizasyon alanında motosiklet tutkunları ile tek tek selamlaşarak sohbet eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise yaptığı açıklamada, Burak Özdemir’in son derece güzel bir organizasyona imza attığını belirterek, “Şu anda bin 200 motosiklet sever vatandaşımız Kemer’de bulunduğumuz alandalar. Burada eğlenecekler, çeşitli yarışmalar ve etkinlikler düzenlenecek. Burada motosikletlilerin yanında gelenlerle de beraber Kemer’imizde 2 binin üzerinde insan bir hareketlilik sağlıyor. Bu şekilde Kemer’imizin turizmine katkıda bulunuyorlar. Gelecek sene uluslararası bir organizasyon düzenleyecekler biz de Kemer Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diye konuştu. 

Kaynak: KEMER BELEDİYESİ / BASIN BÜLTENİ