Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu'nun Saray-Çorlu kavşakları 0-5. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul istikametinde kesimler halinde şerit daraltması yapılarak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor. Çalışmalar 7 gün 24 saat esasına göre gerçekleştiriliyor.

İZMİR-AYDIN İSTİKAMETİNE DİKKAT!

İzmir-Aydın Otoyolu'nun Germencik Kavşağı'nda üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle Söke, Ortaklar ve Aydın'dan otoyola bağlanan kollar 8 Haziran saat 06.00'ya kadar ulaşıma kapatıldı. Bu kesimde sürücüler İzmir-Aydın devlet yoluna yönlendiriliyor.

ANKARA İSTİKAMETİ TRAFİĞE KAPATILDI

Anadolu Otoyolu'nun Düzce-Kaynaşlı kavşakları 16-18. kilometrelerindeki üstyapı onarım çalışması dolayısıyla Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü sürdürülüyor.

TARSUS-ADANA-GAZİANTEP İSTİKAMETİNE DİKKAT!

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Yılankale-Ceyhan kavşaklarında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle trafik akışı Adana istikametinden iki yönlü ve kontrollü devam ediyor.

SAMSUN-ANKARA YOLUNDA ONARIM ÇALIŞMASI VAR

Samsun-Ankara yolunun 30-40. kilometrelerinde Çakallı-Kavak ilçesi bölgesindeki muhtelif kesimlerde bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

ELAZIĞ-MADEN-DİYARBAKIR YOLUNDA ULAŞIM KONTROLLÜ İLERLİYOR

Elazığ-Maden-Diyarbakır yolunun 71. kilometresinde Dicle-2 Köprüsü'ndeki bakım ve onarım çalışmaları dolayısıyla ulaşım servis yolundan kontrollü sağlanıyor.

PİRAZİZ-GİRESUN-TİREBOLU YOLUNDA ULAŞIM TEK ŞERİTTEN İLERLİYOR

Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 32-44. kilometrelerindeki Keşap ve Geçilmez tünellerinde yapılan elektrik, elektronik sistemleri bakım ve onarım çalışması nedeniyle bugün ve yarın 08.00-17.00 saatlerinde ulaşım tek şeritten kontrollü sürdürülecek.

ERZURUM-PASİNLER YOLUNDA KÖPRÜ YAPIM ÇALIŞMASI VAR

Erzurum-Pasinler yolunun 33-34. kilometrelerindeki köprü yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım tek şeritten kontrollü gerçekleştiriliyor.

İNEGÖL-BURSA İSTİKAMETİNDE ASFALT ÇALIŞMASI VAR

Bursa-İnegöl-Bozüyük devlet yolunun İnegöl-Bursa istikameti 35-39. kilometrelerinde asfalt yenileme çalışmaları dolayısıyla trafik akışı Bursa-İnegöl istikametinden iki yönlü devam ediyor.

KASTAMONU-ILGAZ-ÇANKIRI YOLUNA DİKKAT!

Kastamonu-Ilgaz-Çankırı yolunun 70-74. kilometrelerinde Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'ndeki fiber optik kablo çalışmaları nedeniyle Kastamonu-Çankırı istikametindeki sağ tüpte ulaşıma tek şeritten kontrollü izin veriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ