3 ay önce yakalandığı prostat kanseri nedeniyle dün hayatını kaybeden eski emniyet müdürü ve Adana Büyükşehir Belediyesi Eski Zabıta Daire Başkanı Bayram Kadir Tüylü gözyaşları arasında uğurlandı

3 AY KANSERLE MÜCADELE ETTİ

Evli ve iki erkek çocuk babası olan Bayram Kadir Tüylü bundan 3 ay önce prostat kanserine yakalandı. Tüylü, hemen kanser tedavisine başladı ancak dün aniden durumu ağırlaşınca Seyhan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tüylü, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

‘KADİR BABA’ İÇİN RESMİ TÖREN

Adana’da ‘Kadir baba’ lakabıyla tanınan 58 yaşındaki Bayram Kadir Tüylü için bugün Kabasakal Mezarlığında resmi tören düzenlendi. Tüylü'nün cenazesi morgdan silah arkadaşlarının omzunda namazının kılınacağı yere getirildi. Tüylü için daha sonra cenaze namazı kılındı. Tüylü'nün naaşı kılınan cenaze namazının ardından silah arkadaşlarının omuzlarında götürüldü. Bu sırada Tüylü'nün eşi ve çocukları gözyaşlarına boğuldu.

CENAZESİNDE YOĞUN KALABALIK OLUŞTU

‘Kadir baba’ lakabıyla tanınan eski emniyet müdürü Tüylü’nün cenazesinde son görevini yapmak isteyen arkadaşları ve vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Tüylü, bir dönem Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü yapmış daha sonra Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünden sorumlu emniyet müdür yardımcısıyken emekli olmuştu. Emekli olduktan sonrada Tüylü bir süre Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkalığı görevini yürütmüştü. Adana Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve çok sayıda seveni de cenazeye katıldı.

Kaynak: İHA