Adana’nın Seyhan ilçesinde seyir halkindeki 2 motosikletle otomobil çarpıştı. Kaza sonucu otomobil şoförünü darp eden motorcuları çevredeki taksiciler ayırdı. Taksicilere sinirlenen motorcular, akşam saatlerinde geri gelip taksi durağını kurşun yağmuruna tuttu. Bu esnada babaannesine ziyarete giden 28 yaşındaki Ahmet Kartepe’ye maganda kurşunlarından biri isabet etti. Kanlar içinde yere yığılına 28 yaşındaki genç olay yerinde hayatını kaybetti.

MAGANDALAR TAKSİ DURAĞINA KURŞUN YAĞDIRDI

Adana'da 5 Nisan günü Seyhan ilçesine bağlı Yeşilevler Mahallesi’nde bir genç maganda kurşunlarının hedefi oldu. İddiaya göre, Adana'da İbrahim Efe K. ve Aydın T. motosiklet ile ilerlerken seyir halindeki otomobil ile çarpıştı. Şüpheliler çarptıkları aracın sürücüsünün -yanında eşi varken- darp etmeye başladı. Kavgayı gören çevredeki taksi şoförler ise kavgaya ayırıp İbrahim Efe K. ve Aydın T.’yi gönderdi. Gençler taksi durağında kavgaya karışan şoförleri tehditler yağdırarak olay yerinden ayrıldı. Bir süre sonra akşam saatlerinde taksi durağına geri gelen İbrahim Efe K. ve Aydın T. taksi durağına kurşunlar yağdırmaya başladı. Tam 14 el ateş ettiler.

MAGANDA KURŞUNUYLA KANLAR İÇİNDE KALDI 

Adana'da evinden çıkıp motosikletine binen 28 yaşındaki Ahmet Kartepe, babaannesi Fatma Kartepe’yi ziyarete gittiği sırada saldırının düzenlendiği bölgeden geçiyordu. Bu esnada taksi durağına ateş eden magandaların silahından çıkan kurşunlardan biri 28 yaşındaki Ahmet’in sırtına isabet etti. Magandalar olay yerinden kaçarken,maganda kurşunun isabet ettiği Kartepe ise motosikletten düştü ve kanlar içinde yere yığıldı. Maganda kurşunlarının seslerini duyan vatandaşlar 112 Çağrı Merkezlerine olayı haber vermesi sonucu bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan ve maganda kurşunlarının hedefi olan genç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

“GENÇ YAŞTA EVLADIMIZI TOPRAĞA VERDİK”

Adana'da evladının maganda kurşunları yüzünden kaybeden 53 yaşındaki baba Erdal Kartepe, oğlunu bu olayla hiçbir alakası olmadığını ve genç yaşta evladını toprağa verdiğini söyledi. Acılı baba, ”Bu olayda benim oğlumun hiçbir suçu günahı yoktur, oğlum akşam iftara geldi, yemeğini yedi ve sonra ben babaanneme gideceğim dedi çıktı. Yarım saat geçtikten sonra oğlumun vurulduğunun haberi geldi. Bu olayla hiç alakası yoktu, kaza kurşununa geldi. Bu katillerin bulunup bir an önce adalete teslim edilmesini istiyorum. Sürekli nenesinin yanına giderdi, bu sefer oradan geçerken şahıslar taksi durağına sıkıyor oradan geçen oğlumda kaza kurşununa kurban gidiyor. Acımız büyük, genç yaşta evladımızı toprağa verdik Allah rahmet eğlesin” dedi.

"OĞLUMUN KATİLLERİ YAKALANMASINI İSTİYORUM"

Adana'daki acılı baba oğlunun manganda kurşunları yüzündenhaytını kaybettiği haberini duyar duymaz başından aşağı kaynar sular döküldüğü ifade etti. acılar içinde sözlerine devam eden Kartepe,” Hiç beklemiyordum böyle bir haber almayı. Sabah işine gider akşam evine gelirdi. Herkese sorun evladım iyi bir insandı kimseye bir kötülüğü yoktu, eş dost akraba herkes iyi bilirdi oğlumu. Bayramda biz evladımızı toprağa verdik. Evladımın katilleri hala dışarıda rahat rahat geziyorlar. Bir an önce oğlumun katilleri yakalansın istiyorum. Bunlar şebeke midir nedir nasıl yakalanmıyorlar hayret. Katillerin isimleri belli hepsi tespit edilmiş” diye konuştu. Babaanne Fatma Kartepe, “Çocuğum her gün benim ziyaretime geliyordu. Kör bir kurşuna rastladı geçerken yoldan. Ciğerleri dökülsün. Ahmet’im bir kör kurşuna rastladı” dedi.

Manavgat’ta orman yangını! Faciadan dönüldü Manavgat’ta orman yangını! Faciadan dönüldü

                                 

Kaynak: İHA