Adana’da parkta çocuğuyla ilgilenen 27 yaşındaki anne Nur Sima K.’nın düğününde takılan 950 bin TL değerindeki 420 gram altını halası tarafından yönlendirilen 9 yaşındaki bir kız çocuğu tarafından çalındı. 

KIZI AĞLAMAYA BAŞLAYINCA YANINA KOŞTU

Olay, 25 Mart günü Adana’nın Sarıçam ilçesine bağlı Orhangazi Mahallesi’ndeki bir çocuk parkında meydana geldi. İddiaya göre, 27 yaşındaki anne Nur Sima K., 1 yaşındaki kçük kızı E.K.’yla birlikte parka geldi. Parkta bir süre beraber oynadıktan sonra E.K. kaydıraktan kayarken birisiyle çarpıştı ve hıçkırıklar içinde ağlamaya başladı. Kızının ağlama seslerini duyan Anne Nur Sima K., hızlı bir şekilde kızının yanına koştu. Kızı ile ilgilenen anne kızının ağlaması kesilince banka çantasını yanına gidiyordu ki çantasının yerinde olmadığını fark etti. O anda banktaki altın dolu çantası çalındığını anladı. 

Çalıntı araçla iller arası yolculuk! Çalıntı araçla iller arası yolculuk!

ÇANTASINDA 420 GRAM ALTIN VARDI

Olay anını anlatan Nur Sima K.,”420 gram altınım çalındı. Diyarbakır’dan 10 gün önce Adana’ya geldim. Çocuk parkında kızım oynarken kaydıraktan kaydığı sırada bizim gelin ile çarpıştı. Bende o an hemen kızıma doğru koştum. 5 dakika sonra bankta olan çantamın yerinde olmadığını gördüm. İçerisinde 420 gram altınım vardı. Düğünde takılan takılarımdı” dedi. 

9 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA HIRSIZLIK ÖĞRETMİŞLER

Hırsızlığı 9 yaşındaki çocuğa yaptırdıklarını ve kişilerin kimliklerinin tespit edildiği ancak hala bulunamadıklarını dile getirirken Nur Sima k.,”9 yaşındaki bir kız çocuğu halası tarafından yönlendirerek git şu çantayı bankın üzerinden alıp tişörtünün altına koyup getir dediğini öğrendim. Hala altınları aldıktan sonra gömleğinin içerisine saklayarak uzaklaşmış. Çocuğum ağlarken bizi demek ki takip etmişler o sırada çantamı almışlar” diye konuştu. 


                   
 

Kaynak: İHA