13 Nisan günü başlayan ve Adana’da bu yıl 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı yerli yabancı herkesin büyük ilgisine şahit oldu. Kentin farklı noktalarında birbirinden farklı etkinlikler düzenlenirken akşamm saatlerinde başlayan Fatma Turgut konseri ise Adanalılara unutulmaz bir konser yaşattı.

Arıcılar 'tarım ilacı' tehdidi altında! Bu uygulamalar arıları öldürüyor Arıcılar 'tarım ilacı' tehdidi altında! Bu uygulamalar arıları öldürüyor

ETKİNLİĞİN BOYUTU ŞEHRİN SINIRLARINI BİLE AŞTI

13 Nisan günü başlayan ve 21 Nisan tarihine kadar sürecek olan Portakal Çiçeği karnavalı nedeniyle kentin birçok noktasında birbirinden renkli birçok etkinlik düzenleniyor. Etkinliğin boyutu şehrin sınırlarını bile aştı. Sırf bu etkinliği görmek için Adana’ya şehir dışından yüzbinlerce insan adeta akın etti. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı bu yıl Kültür Bakanlığı Kültür Yolu Festivallerine dahil edilerek dün başladı. Karnaval coşkusu tüm kenti sardı. Dün gün boşunu şehir dışından gelen yüzbinlerce vatandaş Adana’nın tarihi turistik yerlerini gezip, damak çatlatan lezzetlerini tatma imkânı buldu. Karnaval kostümünü giyip dışarı çıkan vatandaşlar dans edip eğlendi.

GECEYE FATMA TURGUT DAMGASINI VURDU

Karnavalın ilk gününde Merkez Park’ta Fatma Turgut konseri düzenlendi. Saat 21.00 itibariyle başlayan konsere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. En sevilen parçalarını seslendiren Turgut'a müzikseverler eşlik etti. Konsere katılım sağlayan vatandaşlar karnavalın ilk gününü coşkuyla geçirdi. 


                                   
 

Kaynak: İHA