Adana'nın Çukurova ilçesine bağlı Seyhan Baraj Gölü'nde 25 yaşındaki Ali Bilmeç arkadaşları ile bir süre sohbet ettikten sonra göle girmeye karar verdi.  Biraz zaman geçtinten sonra Bilmeç, gözden kayboldu. Arkadaşlarının durumu polis ekiplerine haber vermesiyle bölgeye dalgıç ekipleri gönderildi. 25 yaşındaki gencin cansız bedeni dalgıçlar tarafından bulundu. 

ARKADAŞLARININ GÖZLERİ ÖNÜNDE SULARA GÖMÜLDÜ

Olay, Adana’nın Çukurova ilçesine bağlı Adnan Menderes Bulvarı Seyhan Baraj Gölü'nde meydana geldi. İddiaya göre, 25 yaşındaki Ali Birmeç, arkadaşlarıyla birlikte bir süre muhabbet ettikten sonra göle girmeye karar verdi. Birkaç defa girip çıkan Birmeç, bir süre sonra gözden kayboldu. Arkadaşları durumu hemen 112 Çağrı Acil Merkezlerine bildirdi. 

GENCİN CANSIZ BEDENİNİ DALGIÇLAR BULDU

İhbar üzerine bölgeye Gemi Adamlar ve sualtı polisleri sevk edildi. Gemi Adamlar ve sualtı polisleri gece boyunca yaptığı ortak arama çalışmalarında Birmeç’in kaybolduğu bölgeyi tespit etti. Ardından sualtı polisleri ve Gemi Adamlar ortak çalışmasında Birmeç’in sudan cansız bedeni çıkardı. Yapılan incelemelerinin ardından Birmeç’in cesedi otopsisi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 


  

Kaynak: İHA