Adana'da 2023-2024 eğitim ve öğrenim döneminin sona ermesi ile mezuniyet heyecanı yaşandı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan 338 öğrenci yemin ederek diplomasını aldı. 

YENİ DOKTORLAR İÇİN MEZUNİYET TÖRENİ 

Tıp Fakültesi eğitimini başarıyla tamamlayan 338 öğrenci için diploma töreni düzenlendi.  Tören; akademisyenler, mezunların aileleri ve davetlilerin katılımıyla Mithat Özsan Amfi Tiyatro'da saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Pek çok öğrenci diploma sevinci yaşarken aileleri ise o anların haklı gururunu yaşadı. 

YAKTIĞIMIZ MEŞALEYLE İNSANLARI AYDINLATMAKTIR GÖREVİMİZ

Dönem birincisi Dr. Raşit Yaşar Akgül, fakülte kütüğüne ismini çakmasının ardından yaptığı konuşmada, 6 yıllık eğitimini bitirdiklerini söyleyerek,  “Ben bugün burada aydınlıklardan bahsetmek ve üzerimizde emekleri örnek insanlara geçici bir veda etmek istiyorum. İlk başladığımızdaki heyecanlarımız, sevinçlerimiz, kaygılarımız, beklentilerimiz, sorumluluklarımız ile şu an pek çok farklılıklar olsa da temelde görevimiz aynı. Atamız önderliğinde nice insanların üzerine bastığımız bu topraklar şu ana kadar gösterdiğimiz ve ilerde göstereceğimiz özveriler sayesinde yaktığımız meşaleyle insanları aydınlatmaktır görevimiz. Bu meşaleyi taşımayı görev edinmiş, hepimizin aynı gemide olduğunu bilip, direğe tırmanmaya çalışanlar yerine gemiyi tamir etmeye çalışan herkese saygılarımı sunuyorum” dedi. Konuşmanın ardından Hipokrat Yemini eden mezunlara diplomaları verildi. 


                                     
 
 

Kaynak: İHA