Adana'nın sıcaklarından bunalıp serinlemek için sulama kanalına giren 14 yaşındaki yabancı uyruklu Muhammed Salih, boğularak can verdi. Sabahın il ışıkları ile başlayan arama çalışmalarında 14 yaşındaki Salih’in cansız bedeni düştüğü yerin 5 kilometre ilerisinde bulundu. Ölen çocuğun yakınları çaresizce cesedin başında oturdu ve saatlerce bekledi.   

SULAMA KANALINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU  

10 Mayıs saat 18.45 sıralarında sıcaktan bunalan yabancı uyruklu 14 yaşındaki Muhammed Salih, serinlemek için Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Levent Mahallesi'nde sulama kanalına girdi. Suda yüzen Muhammed Salih bir süre sonra akıntıya kapıldı ve boğulmaya başladı. 

KURBAĞ ADAMLAR BÜTÜN GECE SALİH’İ ARADI 

Durumu fark eden Salih’in arkadaşları 112 Çağrı Merkezine olayı haber verdi. Bu sırada Muhammed Salih suyun içerisinde kayboldu. Bölgeye Sualtı Grup Amirliğine bağlı ‘Kurbağa' adamlar ile sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ‘Kurbağa' adamlar suda kaybolan Salih için arama çalışmalarını başlattı. 

CANSIZ BEDENİ 5 KİLOMETRE İLERİDE BULUNDU  

Havanın kararmasıyla arama çalışmalarına son verilirken sabahın ilk saatiyle tekrar başladı. Yapılan çalışmaların ardından Muhammed Salih'in cansız bedeni düştüğü yerin 5 kilometre ilerisinde Ali Hocalı Mahallesi'nde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından Muhammed Salih'in cesedi otopsisi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 


                                      
 

Kaynak: İHA