Adana'da apartman dairesinde yangın çıkınca şahsın iklimlendirme sistemi ile uyuşturucu serası kuruduğu ortaya çıktı. Eve gelen polis daha sonra kurutulmaya bırakılan 6 kilo 644 gram esrar ile 4,5 gram kokain ele geçirdi. Olayla ilgili yakalanan 21 yaşındaki genç ise tutuklandı.

KİRALIK EVDE UYUŞTURUCU SERASI SİSTEMİ KURMUŞ 

Olay, 27 Haziran günü Çukurova ilçesine bağlı Mahfesığmaz Mahallesinde bir apartman dairesinde meydana gelen olayda itfaiye ekipleri bir apartman dairesinde yangın ihbarını aldı. Kiralık eve gelip yangına müdahale ederken uyuşturucu serası ile karşılaşan ekipler hemen durumu polise bildirdi. Uyuşturucu serasında küçük çapta çıkan yangın ise söndürdü.

SERADA YETİŞTİRİLEN 6 KİLO 644 GRAM UYUŞTURUCUYA EL KONULDU

Ardından bölgeye gelen polis ekipleri, iklimlendirme sistemi ile kurulan uyuşturucu serasında yetiştirilen 6 kilo 644 gram esrar ele geçirdi. Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı, araştırma ekipleri evde kiracı olan 21 yaşındaki Buğra Şahincan U. ve 19 yaşındaki A.Y.Ö.'yü yakalama çalışması başlattı. Yapılan çalışmalarda Buğra Şahincan U. Çukurova araştırma polisleri tarafından yakalandı.

GENÇ ŞAHISLAR TUTUKLANDI 

Yakalanan şüpheli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: İHA