Karaman Ayrancılılar Derneği Başkanı Ahmet Dikici Suriye’deki Türk bayrağına yönelik yapılan saldırıya sert tepki gösterdi. Yaşanan gerginlik sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Dikici,” Bu tür saygısız ve provokatif eylemler, sadece bayrağımıza değil, aynı zamanda Türk milletine ve tarihimize yapılmış bir saldırıdır” dedi.

TÜRK BAYRAKLARINA SALDIRDILAR

Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de Suriye uyruklu bir şahsın 8 yaşındaki bir kız çocuğunu taciz etmesi sonrası halk sokağa dökülmüştü. Kayseri’de başlayan olaylar farklı yerlerdeki kentlere de sıçrayınca cadde ve sokaklar savaş alanlarına dönmüştü. Yaşanan olayların ardından Suriye’de de tansiyon yükselmişti. Pek çok Suriye uyruklu şahıs Türkiye’nin karakollarını basmış ve Türk bayraklarını yırtmıştı.

‘TÜRK MİLLETİNE VE TARİHİNE YAPILMIŞ BİR SALDIRIDIR’

Yaşanan bu olayların ardından Karaman Ayrancılılar Derneği Başkanı Ahmet Dikici, Türk bayrağna yönelik yapılan bu eylemlere sert tepki gösterdi. Başkan Dikici, "Suriye’de yaşanan ve Türk bayrağımıza yönelik gerçekleştirilen saldırı, hepimizi derinden üzmüştür. Türk bayrağı, milletimizin bağımsızlığının ve egemenliğinin sembolüdür. Bu tür saygısız ve provokatif eylemler, sadece bayrağımıza değil, aynı zamanda Türk milletine ve tarihimize yapılmış bir saldırıdır” dedi.

‘BİRLİĞİ VE BERABERLİĞİNİ KORUMAK HER ZAMANKİNDEN DAHA ÖNEMLİDİR’

İki ülke arasından yaşanan bu gerginlik sonrası birlik ve beraberliğinönemini vurgulayan Başkan Dikici, “Bu üzücü olay karşısında, milletimizin birliğini ve beraberliğini korumak her zamankinden daha önemlidir. Suriye'de yaşanan bu olay, dostluğa ve kardeşliğe değil, düşmanlığa ve nefret tohumlarına hizmet etmektedir. Bizler, her zaman olduğu gibi, birlik ve beraberlik içinde bu tür provokasyonlara karşı duracağız” diye konuştu.

‘TÜRK BAYRAĞI BAĞIMSIZLIĞIN VE MİLLİ BİRLİĞİN SEMBOLÜDÜR’

Türk Bayrağının devletin ve milletin bağımsızlık sembolü olduğuna dikkat çeken Dikici, “ Türk bayrağı, bağımsızlığımızın ve milli birlikteliğimizin en güçlü sembollerinden biridir. Ona yapılan her saldırı, milletimize yapılmış bir saldırıdır ve asla kabul etmiyoruz” sözlerini sarf etti.

Muhabir: Tahsin CAN ÖNALP