AK Parti Antalya'da 31 Mart Yerel Seçimleri’nde istediği başarı oranı yakalayamadı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni kazanma umutlarını bir sonraki seçime erteleyen AK Parti, Antalya’daki 19 ilçeden sadece 2 ilçe belediyesini alabildi. Peki, AK Parti’de Antalya’daki başarısızlığın faturası kime kesilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya hamleleri neler olacak? İşte detaylar…

HAKAN TÜTÜNCÜ BÜYÜKŞEHİR’İ KAYBETTİ

AK Parti, Antalya Büyükşehir Belediye başkanlığı için Hakan Tütüncü ile yola çıktı. ‘Antalya’nın altın çağı’ sloganıyla yola revan olan AK Partili Hakan Tütüncü, 31 Mart akşamı büyük hüsran yaşadı. CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek 706 bin oy alarak yüzde 48.7 ile ikinci kez Büyükşehir başkanlık koltuğuna oturdu. Cumhur İttifakı’nın AK Partili adayı Tütüncü’nün aldığı oy ise bir önceki yerel seçime oranla gerileme göstererek 580 bin seviyesinde yüzde 40.02 olarak kayıtlara geçti. 

Hakan Tütüncü Projelerini Anlattı 2

AK PARTİ ANTALYA’DA SADECE 2 İLÇE BELEDİYESİ KAZANDI

Seçimlere Antalya Büyükşehir Belediyesi ve 19 ilçenin çoğunluğunu kazanma hedefiyle giren AK Parti, 31 Mart akşamı sadece Büyükşehir’de değil ilçe belediye seçim sonuçlarında da ağır darbe aldı. Serik, Kepez, Kaş, Akseki ve Aksu belediyelerini de ana muhalefet partisi durumundaki CHP’ye kaptırdı. AK Parti’nin ortağı durumundaki MHP ise Korkuteli ve Alanya belediyelerini CHP’ye devretti. AK Parti, 19 ilçede kurulan sandıklardan Gündoğmuş ve İbradı’da birinci çıkabildi. 

CHP’li Burdur Belediye Başkanı’ndan akraba torpili iddialarına yanıt: “Adem'den beri akrabayız, ne yapacağız” CHP’li Burdur Belediye Başkanı’ndan akraba torpili iddialarına yanıt: “Adem'den beri akrabayız, ne yapacağız”

AK PARTİ'DE ANTALYA HEZİMETİNİN FATURASI KİME ÇIKACAK?

Yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık 15 gün geçerken, siyaset arenasında cevabı en çok aranan soruysa AK Parti’nin Antalya’daki yerel seçim hezimetiyle ilgili kime ve kimlere fatura kesileceği yönünde oldu. Söz konusu sorunun cevabı henüz netlik kazanmasa da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmaylarıyla birlikte bu sorunun üzerinde çalıştığı ifade ediliyor. 

Hakan Tütüncü Recep Tayyip Erdoğan

SİYASİ KULİSLERE GÖRE ANTALYA'DA ÜZERİ ÇİZİLMESİ MUHTEMEL İSİMLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkent Ankara’da seçim sonuçlarına ilişkin analizleri devam ederken, siyasi kulislerden sızan bilgilere göre AK Parti’de üzeri çizilecek isimler netleşti. Söz konusu kulis bilgilerine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Büyükşehir adayı olan Hakan Tütüncü’nün üzerini hem 2024 seçimlerinde hem de daha önceki seçimlerde düşen oy grafiği nedeniyle çizmeye hazırlandığı iddia edildi. 

Ali Çetinnn

Söz konusu kulis bilgilerine göre AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin’in de görevden alınacağı iddia edilirken, AK Parti’de Antalya başarısızlığının faturasının kime ya da kimlere kesileceğiyle ilgili son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan söyleyecek. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU