CHP'li Aksu Belediyesi kaçak yapılar için harekete geçti. İlçe içerisinde yer alan kaçak ve izinsiz yapılar belediye ekipleri tarafından tek tek yıkılmaya başladı. 

CHP'Lİ AKSU BELEDİYESİ KAÇAK YAPILARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Aksu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Mahallesinde okul alanı ve trafo alanı olarak ayrılan yerlerdeki işgalleri tek tek yıkıldı. Aksu'nun Atatürk Mahallesinde mülkiyeti Hazineye ait olan ancak, okul ve trafo alanı olarak belirlenen yerlerdeki baraka yapmak, çadır kurmak, konteyner yerleştirmek ve ağaç dikmek suretiyle yapılan işgallere son verildiği açıklandı. 

AKSU'DA KAÇAK VE İZİNSİZ YAPILARA YER YOK 

Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, bölgede kaçak ve izinsiz yapıldığı belirlenen 4 adet baraka, 8 adet çadır ve 6 adet konteyner ile birlikte, yeni dikildiği belirlenen çok sayıda ağaç fidanını ve tel örgüleri sökerek kaldırdı. 

"İŞGAL EDİLEN YERLERİN KORUNMASINI SAĞLAYACAĞIZ"

Bölgede işgale izin vermeyeceklerini belirten,  Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Aksu Kaymakamlığının Hazineye ait yerlerin işgalden korunması yönünde talepleri var. Atatürk Mahallesinde okul alanı ve trafo alanı olarak ayrılan yerlerin korunmasını sağlayacağız. İşgal edilen yerlerin, mülkiyet sorunlarının çözülmesinin ardından tüm ilçemizin yararlanacağı şekilde planlamasını yapacağız” dedi. 
 

Kaynak: BÜLTEN