Mersin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, güçlenen araç, gereç ve personel desteği ve hazırladığı planlama çerçevesinde ilçe sınırlarında yer alan mahallelere hizmet veriyor, vatandaşların yaşamını kolaylaştırıyor. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın, geçen haftalarda mahalle sakinlerine yapılacağına dair söz verdiği Yanpar Mahallesi’ndeki 3 sokağa çıkarma yapan ekipler, harçlama, kumlama, ardından da kilit taşı döşeme çalışmasını tamamladı. 
   
VATANDAŞLARIN TALEPLERİ DE DİNLENİYOR 

Hal Mahallesi 6060 sokak üzerinde ömrünü tamamlayan kilit taşlarını sökerek asfalt kaplama çalışması ile Huzurkent Köselerli Mahallesi genelinde asfalt yama çalışmasını tamamlayan ekipler, Karaduvar ve Şevket Sümer mahallelerinin muhtelif sokaklarında asfalt yama, kilit taşı ve kaldırım tamiratı yaptı. Vatandaşlar veya kamu kurumlarının bazı taleplerine de yanıt veren ekipler, Bahşiş Mahallesi Muhtarlığının ihtiyaç duyduğu bazı kaynak işleri ile Adanalıoğlu Mahallesi Reşit Can Ortaokulunun spor sahasının kale direklerinin kaynak işlerini tamamladı. 

PAZARCI ESNAFI MUTLU 

Akdeniz’de denizanası alarmı! Antalya’nın ardından Mersin’de görüldüler… Akdeniz’de denizanası alarmı! Antalya’nın ardından Mersin’de görüldüler…

Mahmudiye ve Nusratiye mahallelerinde yaşayan engelli vatandaşların talebi üzerine evlerinin önünde duba montajı yapan ekipler, yine Nusratiye Mahallesi’nde engelli park şablon çizimi, Mersin Millet Bahçesi ile Karaduvar taziye evinde de boya yenileme çalışması gerçekleştirdi. Öte yandan ekipler ayrıca Çay, Çilek ve Karacailyas mahallelerinde kurulan ve binlerce insanın alışveriş yaptığı pazaryerlerine seyyar WC’ler kurarak pazarcı esnafı ve vatandaşların yaşadığı bir sıkıntıyı ortadan kaldırmış oldu. 
 

Kaynak: İHA