Hristiyanlar için Antalya neden önemli? Hristiyanlar için Antalya neden önemli?

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi'nin (GSF) kuruluşunun 25'inci yılı kutlama etkinlikleri kapsamında akademisyen sanatçıların seramik eserleri sanatseverle buluştu. Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde açılan serginin açılışını AÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker, GSF Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu, GSF Seramik Bölümü Başkanı Doç. Kemal Tizgöl, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz birlikte yaptı.

SERGİYE YOĞUN KATILIM

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile GSF işbirliğinde, Doç. Kamuran Özlem Sarnıç'ın koordinatörlüğünde hazırlanıp açılan 'Seramik Bölümü Öğretim Elemanları Seramik Sergisi'ne, Doç. Kemal Tizgöl, Doç. Kamuran Özlem Sarnıç, Doç. Figen Işıktan, Doç. Dr. Erdal Çetintaş, Dr. Öğr. Üyesi Enver Güner, Öğr. Gör. Faruk Manici, Öğr. Gör. Emel Mülayim, Arş. Gör. Emrah Onaran, seramik çalışması eserleriyle katıldı.

Seramik Sergisi

ÇEYREK ASIRLIK BİR ÇALIŞMA

GSF Seramik Bölümü Başkanı Doç. Kemal Tizgöl, fakültede sürdürülen seramik eğitimlerine her geçen yıl sanatsever gençlerin ilgisinin arttığına dikkati çekti, atölyelerde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. GSF Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu, "GSF olarak bu yıl kuruluşumuzun çeyrek asrını, bir manada 25'inci doğum günümüzü kutluyoruz" dedi. Paşaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Bu çerçevede fakültemizin değerli öğretim elemanlarıyla birlikte, rektörlüğümüzün de himayesinde geçtiğimiz ekim ayı itibarıyla başlattığımız 'Cumhuriyetimizin 100. Yılı' ile 'Fakültemizin Kuruluşun 25. Yılı'na atfettiğimiz akademik ve sanatsal etkinlikler dizisini 2024 yılı boyunca aylara yayılacak şekilde sürdürmeyi hedefledik. Fakülte olarak sanatın kent kültüründe, yine bu kültürün oluşumu ve yansımaları içerisinde son derece önemli yer tuttuğuna inanıyoruz. Akademi-kent bütünleşmesine bu ve benzeri etkinliklerle, proje ortaklıkları gerçekleştirerek kayda değer katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Sergimizin açılmasına emeği geçen akademisyenlerimize, katkıda bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum."

6 NİSAN'A KADAR ZİYARETE AÇIK OLACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz de belediye olarak sanata, sanatçıya verdikleri önemi anlattı, sanatın yaygınlaştırılması konusunda kurumlarla işbirliğinin önemine değindi. GSF akademisyenlerinin farklı tasarımlarda ürettiği seramik çalışması eserlerin yer aldığı sergi, 6 Nisan Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

Kaynak: DHA