Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akseki ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında vatandaşlardan gelen ulaşım desteği talebini çalışma takvimine ekledi. İlçe halkından gelen talebi karşılıksız bırakmayan Başkan Böcek, "Söz Muhittin Böcek Sözü" diyerek uzak mahallelerde oturan vatandaşları ring seferleri ile ilçe merkezine taşıyan minibüs uygulaması için talimat verdi. 

HAFTANIN 7 GÜNÜ 8 MAHALLEYE ÜCRETSİZ ULAŞIM 

Vatandaşların ilçe merkezinde bulunan Fakılar, Hacıilyas, Boğaz ve Demirciler Mahalleleri ile Büyükalan, Bucakalan, Belenalan, Sarıhacılar Mahalleleri (TOKİ) arasındaki ulaşım sorununu dile getirmesi üzerine, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen hizmet vatandaşlardan tam not aldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı tarafından Akseki’ye sağlanan ve ücretsiz olarak hizmet veren ulaşım aracı ile belirtilen mahalleler arasında belirli aralıklarla düzenlenen seferler devam ediyor. Haftanın 7 günü, günde 4 kez ring olarak ulaşım hizmeti verilmesi, uzun süredir ulaşım sorunu yaşayan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.  

"CİDDİ TALEPLER GELMEKTEYDİ"

Uygulamaya ilişkin bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Akseki Şube Müdürü Olcay Şimşek Kurnaz, "İlçemizde ulaşımda ciddi eksiklikler vardı. İlçe sakinlerimiz ve kurumlarımız tarafından ciddi talepler gelmekteydi. Bu taleplere yönelik sorunumuzun çözülmesi için sorunumuzu Muhittin Başkanımıza bildirdik ve ivedilikle bu sorunu çözmemiz için talimatlar verdi. Akseki ilçesine gelen ve günde 4 sefer ring yapan minibüsümüzle tüm ilçe sakinlerinin özellikle öğrenci ve çalışanların ulaşım sorununu çözdük. Bu destekleri için başkanımıza çok teşekkür ederiz" dedi. 

"BİZİM İHTİYACIMIZI KARŞILADI"

TOKİ'de Sarıhacılar'da güçlü bir popülasyon olduğuna dikkat çeken Sarıhacılar Mahallesi Muhtarı Mehmet Yıldırım, "Burada 409 tane hane var. Haliyle de Akseki'ye memur grubu, yaşlı grubu için ulaşımda sıkıntı var. Muhittin Başkanımıza rica ettik. Kendisi bizim ihtiyacımızı karşıladı. Yani şu anda memnununuz. Kendisine çok teşekkür ederiz" diye konuştu. 

"ÖĞRENCİLER VE YAŞLILAR SIKINTI ÇEKİYORDU"

Ulaşım desteği için Başkan Böcek’e teşekkürlerini ileten Aksekililer, ilçenin kanayan yarasının çözüme kavuşmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Vatandaşlar, hizmete ilişkin izlenimlerinde şu ifadelere yer verdi:

"Sıkıntı vardı. Duran alıyordu. Yoksa araba saatini bekliyorduk. Bu hatla birlikte rahatladık yani. Teşekkür ediyoruz başkanımıza.."

"İlçe merkezine uzaklığından dolayı, öğrenciler olsun yaşlı grubumuz olsun sıkıntı çekiyordu. O yüzden şimdi çok kolaylaştı. Saatleri de çok uygun."

"Akseki'ye ve TOKİ'ye büyük bir değer kattı, bu minibüs uygulaması. Gerçekten büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Yani iki birbirinden bağımsız olan yeri bütünleştirdiği için çok çok teşekkür ederiz."


 

Muhabir: DUYGU TEKİN