CHP 74 yıl sonra pehlivanlar diyarına döndü CHP 74 yıl sonra pehlivanlar diyarına döndü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Keçiören'deki bir salonda düzenlenen iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi. Burada konuşan Akşener, partisinin, ittifak siyasetinin gölgesinde yatanların ve milleti kendisine mecbur bilenlerin karşısında en önde durduğunu belirtti. İYİ Parti'nin her türlü engele, iftiraya ve ihanete rağmen pazar günü Türkiye'nin 81 il ve ilçesinde kendi adaylarıyla seçime gireceğini belirten Akşener, "Olması gerektiği gibi milletimizin özne olduğu, seçmenin velinimet olduğu hür ve müstakil, yepyeni bir siyasetin yolunu açıyoruz." diye konuştu.

"EVELALLAH BİZ HALA BURADAYIZ"

Genel Başkan Akşener, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın "Taş Medrese'de yetişenler bizim kardeşimiz olmaz." sözlerini de eleştirerek, ABB Başkanı Yavaş'ın bu konuya sessiz kaldığını söyledi. Kendi ikbalini Türk istiklalinden çok sevenlerin, Taş Medreselileri anlayamayacaklarını söyleyen Akşener, şöyle konuştu: "Vatan için değil, koltukları için mücadele edenler, elbette ki Taş Medreselileri anlayamazlar. Millet için öne çıkmak gerektiğinde bedel ödemekten korkanlar elbette ki Taş Medreselileri savunamazlar. Varsın olsun. Şükürler olsun ki Taş Medreseliler yalnız değil, evelallah biz hala buradayız. Taş Medreseliler zulme boyun eğmeyenlerdir. Taş Medreseliler, canlı canlı saçları yakılan teker teker parmakları ezilen, bıyıkları kerpetenle yolunan ama şikayet etmeyenlerdir. Taş Medreseliler hiçbir şart ve koşulda devletine karşı hainlik etmeyenlerdir. Taş Medreseliler ranza telleriyle işkence edilirken 'Kanım aksa da zafer İslam'ın' diyenlerdir."

"DAVA ARKADAŞLARIMA HAKARETTİR"

Akşener, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Ben Meral Hanım'a abla derim." sözünü hatırlatarak, işine gelenin kendisine "abla edebiyatı"na başladığını ifade etti. "Ben artık CHP yöneticilerinin yüzüme 'abla abla' deyip sonra yoldaş medyalarında bana ve partime küfür kıyamet sövdürmelerinden gerçekten sıkıldım." diyen Akşener, şöyle konuştu: "Partimi ve bizi destekleyen vatandaşlarımızı sürekli CHP'ye bir şeyler kazandırmak zorunda olan paryalar olarak görme şımarıklığından da artık usandım. O nedenle demeyin kardeşim, bana abla mabla demeyin, istemiyorum. Çünkü sizin bana vıcık vıcık bir riyakarlıkla abla demeniz beni samimiyetle ablası, kardeşi ve annesi gören milletimize de bu çetin yolu benimle birlikte yürüyen dava arkadaşlarıma da yapılan tüm ahlaksızlıklara benimle birlikte göğüs geren İYİ Partili gerçek kardeşlerime de koca bir hakarettir."

Kaynak: AA