Suriye uyruklu bir kadına cinsel ilişki karşılığında işyerini ‘yıkmama’ sözü verdiği görüntüleri ortaya çıkan ve rüşvet talep etme suçundan hakkında 6 yıl hapis istemiyle dava açılan Aksu Belediyesi eski Yapı Kontrol Müdürü N.A’ya ait Aksu Çayı kenarında bulunan kaçak yapı ekipler tarafından yıkıldı.

TACİZCİ MÜDÜRE BİR ŞOK DAHA 

Aksu Belediyesi'nin Yapı Kontrol Müdürü Nevzat Avcı'nın geçen şubat ayında bir iş yerinin yıkım kararını kaldırtmak için bina sahibi Suriye uyruklu Faten E.'den cinsel ilişki talebinde bulunduğu anların görüntüsü, sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Görüntüler sonrası eski Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Avcı'yı görevinden alıp, belediyeyle ilişiğini kesti. N.A'nın, olay öncesinde çok sayıda yolsuzluk yaptığı, birçok kişi tarafından savcılığa ve CİMER'e şikâyet edildiği, Mülkiye Teftiş Kurulu ve Sayıştay raporlarında yapılan tespitlere rağmen görevine devam ettirildiği iddia edildi. Nevzat Avcı, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Aksu Belediyesi eski Yapı Kontrol Müdürü N.A'ya ait Aksu Çayı kenarında bulunan kaçak yapı da ekipler tarafından yıkıldı.

Antalya’da ülkeyi ayağa kaldıran olayda iddianame hazır! O müdürün 6 yıl hapsi isteniyor Antalya’da ülkeyi ayağa kaldıran olayda iddianame hazır! O müdürün 6 yıl hapsi isteniyor

Kaynak: ANTALYA KÖRFEZ GAZETESİ-ERTUĞRUL GÜN