Alanya’nın Gökbel Yaylası’nda gerçekleştirilen yağlı pehlivan güreşleri bu yıl 27-28 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Alanya Belediyesi organizasyon hazırlıklarına başladı. Alanyalılar kadar yurdun birçok bölgesinden heyecanla güreş organizasyonu bekleniliyor. 

"YAĞLI GÜREŞ FESTİVALİ İÇİN HAZIRLIKLAR HIZ KESMİYOR" 

Alanya Belediyesi tarafından Gökbel Yaylası’nda 27-28 Temmuz günlerinde bu yıl 18. düzenlenecek Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri Festivali'nin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Organizasyon Komitesi Başkanımız ve Belediye Başkan Danışmanımız Abdurrahman Açıkalın, her yönüyle oldukça renkli ve geniş katılımlı bir festivale imza atacaklarını belirtti.

TÜM VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİ

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, heyecan ve özlemle beklenen Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri için hazırlıkların başladığını söyledi. Başkan Osman Tarık Özçelik, Gökbel yağlı güreşlerine bütün vatandaşların davetli olduğunu açıkladı. 

ALANYA'NIN EN GÖZDE ETKİNLİĞİ 

Antalya ilinin Alanya ilçesinde, her yıl Temmuz ayında, Alanya Belediyesi tarafından bir dizi tören ve ritüel eşliğinde gerçekleştirilen bir güreş festivalidir. Doğal güzellikleri nedeni ile Alanya’nın en gözde yaylalarından olan Gökbel Yaylası'nda gerçekleştirilen etkinlik, Türkiye’nin en geniş katılımlı güreş festivallerinden birisidir.

Muhabir: BÜLENT ÖNER