CHP'li Osman Tarık Özçelik'in başkanlık koltuğuna oturduğu Alanya Belediyesi tarafından sahillerde düzen ve tertibin sağlanması, eşit ve erişilebilir hizmet sunulması amacıyla başlatılan 'Tek Tip Sahil Büfesi Projesi' kapsamında eski büfelerin yıkım çalışmaları Damlataş bölgesinde sürüyor.

ALANYA SAHİLİ'NDE TEK TİP BÜFE UYGULAMASI

Alanya Belediyesi tarafından başlatılan Demirtaş’tan Okurcalar’a kadar Alanya sahillerinde bulunan büfelerin tek tipe dönüştürülmesini sağlayacak olan 'Tek Tip Sahil Büfesi' projesi kapsamında yıkım işlemleri devam ediyor. Bu doğrultuda belediye ekipleri, Damlataş bölgesinde hak sahipleri ile birlikte yıkım işlemi gerçekleştirdi. Alanya sahilinde gerçekleştirilecek çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması bekleniliyor. 

UYARILAR YAPILDI AMA NAFİLE!

Daha önce yıkılması hususunda uyarıların yapıldığı ancak belirlenen sürede yıkımı gerçekleşmeyen eski tip sahil büfesinin yıkım işlemleri, Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin personel ve malzeme desteği ile yıkım başladı. Yıkılan eski tip büfeler, en kısa sürede belirlenen yeni haliyle vatandaşların kullanımına sunulacak. Alanya Belediyesi tarafından başlatılacak çalışmalar çerçevesinde sahil boyunca yer alacak olan büfelerin tamamı tek tip olacak. 

Muhabir: BÜLENT ÖNER