Antalya'nın Alanya ilçesinde yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye cesaret edemeyen sokak köpeği, 2 vatandaşın uzun süre bekleyip eşlik etmesiyle geçebildi. Köpeği yalnız bırakmayıp dakikalarca başında bekleyen 2 vatandaş, sürücülerin de durumu fark edip durmalarının ardından köpekle birlikte yolun karşısına geçebildi. O anlar çevredeki bir kişinin cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

ALANYA'DA KÖPEĞİN KARŞIYA GEÇEBİLMESİ İÇİN DAKİKALARCA BEKLEDİLER

Kentin işlek caddelerinden olan Oba Sahil Yolu'nda içleri ısıtan bir olay yaşandı. Yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan bir köpek, yoldan araçların geçmesi sebebiyle korkarak yürümeye cesaret edemedi. O sırada yaya geçidini kullanan iki vatandaş, köpeğin yolun karşısına geçmesi için yardım etmeye çalıştı. İlk denemesinde karşıya geçmekte başarılı olamayan köpeği dakikalarca bekleyen biri kadın 2 kişiyi takip eden köpek, yolun karşısına geçmeyi başardı.

Köpeğe Yaya Geçidinde Yardım-1

İÇ ISITAN O GÖRÜNTÜLERİN MERKEZİ ALANYA

Yaşananlar çevredeki bir apartmanda yaşayan vatandaşın cep telefonu kamerasıyla anbean kaydedildi. Görüntülerde, yolun işlek olmasından dolayı karşıya geçemeyen çekingen köpeğin vatandaşların yanında beklediği anlar yer aldı. Daha sonra karşıya geçmeye çalışan köpeğin bir sonraki denemesinde iki vatandaş ile birlikte karşıdan karşıya geçtiği görüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler birçok kullanıcı tarafından takdir topladı.            

                       

Kaynak: İHA