Antalya’nın Alanya ilçesinde dün akşam saatlerinde Alanya Limanı’nda milyon lira değerindeki bir tur teknesinde bilinmeyen bir sebepten ötürü yangın çıktı. Yangın karadan ve denizden yapılan müdahaleler sonucu söndürülürken iki kişi ise dumandan etkilendi. Yanan tekne ise kullanılmaz hale geldi. 

TEKNEDE YANGIN ÇIKTI

Antalya’nın Alanya ilçesinde dün akşam saatlerinde Alanya Limanı’nda yangın çıktı. Alanya Limanı içerisinde bulunun milyon lira değerindeki ALPLER-1 isimli tur teknesinde bar ve motor kısmında henüz belirlenemeyen nedenle ötürü yangın çıktı. 

YANGINA DENİZDEN VE KARADAN MÜDAHALE EDİLDİ 

Yangına önce tekne çalışanları müdahale etti. İhbar üzerine bölgeye gelen sahil güvenlik ile itfaiye ekiplerinin karadan ve denizden müdahalesiyle yangın uzun uğraşlar sonucu söndürüldü. Tekne kullanılamaz bir hale geldi. 

2 KİŞİ DUMANDAN EKİLENDİ 

Yangın esnasında teknede bulunan 2 vatandaş dumandan etkilendi. Dumandan etkilenen vatandaşlar zaman kaybetmeden hastaneye kaldırıldı. Durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Teknede çıkan yangına ilişkin Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.


 

Kaynak: HABER MERKEZİ