31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Alanya Belediye Meclisi, Nisan ayı olağan toplantısını yaptı. Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik Başkanlığında saat 10.30'da gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. En genç Meclis Üyeleri Asrın Ateşoğlu ile İrem Yunusoğlu Meclis Katibi olarak yer aldı. CHP’li Meclis Üyesi Abdurrahman Açıalın yurt dışında olduğundan dolayı toplantıya katılamadı. 

Burdur'daki diyaliz vakası! CHP'den korkunç iddialar Burdur'daki diyaliz vakası! CHP'den korkunç iddialar

BABAMIN OĞLU OLSA KAÇAĞA İZİN VERMEYECEĞİM

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, yorucu bir seçim sürecinin geride kaldığını belirterek, "Halkımız artık bizden hizmet bekliyor. Hizmet için de bu Meclis'e yetki verildi. Birlikte uyumlu ve başarılı bir 5 yıl geçirme temennimi en başından söylüyorum. Sürekli söylediğim bir şey vardı. Nasip olursa bunu başaracağız. Belediyede işi olan vatandaşlarımızın işlerinin makul sürede bittiğini göreceğiz. Bunun için altyapımız olduğunu düşünüyorum. Kaliteli, turizmde en üst liglere oynayan bir Alanya oluşturmak ve çağdaş bir kent olma hedefimizi en başından itibaren belirtmiştik. Bunun için imardan, inşaattan, belediyenin iç işleyişinden tutun da her şeyin tıkır tıkır işlediği bir sistem olmalıdır. Planlı bir şekilde şehrimizi şekillendirmeliyiz. Hep beraber kaçak, ruhsatsız yapılara, ben yaptım oldu şeklinde uygulamalara kesinlikle izin vermemeyi kendime vazife edindiğim gibi sizlerin de vazife edinmesi için burada bu sözü açtım. Tertip, düzen ve disiplin içerisinde Alanya'yı yönetmek istiyorum. Bunu hepiniz de istiyorsunuz. Babamın oğlu olsa kaçağa izin vermeyeceğimi söylemek istiyorum. Doğrudur, eğridir, geçmişte bu tür uygulamalara, tatilin uzun olduğu dönemde hızlıca yapılmaya çalışılmıştır ama buna izin vermeyeceğimi söylemek istiyorum" diye konuştu. 

ATA'MIZA SAHİP ÇIKACAK ÇOCUKLAR YETİŞTİRECEĞİZ

Seçimde kardeşliğin kazandığını kaydeden Başkan Özçelik, şöyle konuştu; "Ufak tefek nahoşluklar olsa seviyeli bir seçim süreci yaşadık. Hepimiz burada birbirimizin yüzüne gülebiliyoruz. Şehrimizde vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, bayrağımıza ve Ata'mıza sahip çıkacak gençler ve çocuklar yetiştireceğiz. Şehrimizden bunu başlatarak, bütün Türkiye sathına yayacağız. Sizlerin de vatan, Alanya sevdası konusunda farkınız olmadığına inanıyorum. Bunu hep beraber başaracağız." 

“MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ SEÇİLDİ”

Meclis oturumunda daha sonra Meclis Başkan Vekilleri seçildi. 1. Başkan Vekili Abdurrahman Açıkalın, 2. Başkan Vekili Murat Levent Koçak oldu. Divan Katipliği Asil Üyeliğine İrem Yunusoğlu ile Asrın Ateşoğlu seçildi. Yedek üyeler de Ufuk Aras Solmaz ile Engin Alataş oldu. Encümen Üyeleri de Haydar Uyar, Ahmet Top ve Sadık Dizdaroğlu olarak belirlendi. 


   

Kaynak: İHA