Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar Mahallesi Barbaros Caddesi’nde bulunan kavşakta sıkça maddi hasarlı kazaları yaşanıyor. Bölgede yaşayan esnaf ve vatandaşların trafiğin yoğun olarak yaşandığı bu kavşakta kazalarının azaltılması için yetkililere çağrılarda bulundu. 

AYDINLATMA DA YETERSİZ 

Antalya Alanya'daki söz konusu kavşakta yayaların karşıdan karşıya geçmekte zorlandığını dile getiren vatandaşlar, kavşakta günde 3-4 kazaya şahit olduklarını olduğunu söyledi. Ayrıca kavşağın olduğu çevrede aydınlatma sisteminin de yetersiz olduğunu belirten bölge halkı, yeterli ışıklandırma sisteminin olması gerektiğini ifade etti. 

Alanya’daki Vatandaşların Isyan Etti 4

“7 AYDIR BURADAYIM EN AZ 70 TANE KAZA GÖRDÜM”

Antalya Alanaya'daki kavşağa yakın bir noktada esnaf olan Zülküf Avcı isimli vatandaş, 7 aydır burada olduğunu ve 70 tane kaza gördüğünü belirterek, “Burası Dörtyol. 7 aydır buradayım en az 70 tane kaza gördüm. Buraya trafik ışığı şart. Yetkililere seslenmek istiyoruz. 5-10 dakika önce yine kaza oldu. Akşama kadar burada oturursanız 4-5 tane kazayı görürsünüz” dedi. 

Antalya'da anaokulu öğrencilerine şiddet uygulayan kreş müdürü tutuklandı Antalya'da anaokulu öğrencilerine şiddet uygulayan kreş müdürü tutuklandı

“5-10 DAKİKA ÖNCE KAZA OLDU BURADA”

Çevrede yaşayan Ahmet Beytekin isimli vatandaş ise söz konusu kavşakta daha yeni bir kaza yaşandığını vurgulayarak “Bu kavşakta her gün 3-4 kaza oluyor. Yaya geçitlerine duba gerekiyor. Dört yol var, arabalar durmuyor. Yayalar geçmekte zorlanıyor. 5-10 dakika önce kaza oldu burada. Burada lamba sıkıntısı var. Burası gece komple karanlık oluyor” diye konuştu. 

Alanya’daki Vatandaşların Isyan Etti 3


                                
 

Kaynak: İHA