Orman Genel Müdürlüğü'nün talimatları doğrultusunda orman yangınlarına hassas olan Orman Bölge Müdürlüklerinde çıkması muhtemel yangınlara erken ve etkin müdahale edilebilmesi amacıyla Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 3 Arazöz 15 ilk müdahale personeli Antalya Orman Bölge Müdürlüğü emrinde görevlendirilmek üzere bölgeye hareket etti.

ALEV ARAÇLARI ANTALYA'DA HİZMET VERECEK

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü emrinde görev yapmak üzere görevlendirilen Amasya Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Taşova, Almus ve Çorum'da yangın ilk müdahale ekipleri Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Kurumeşe, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Engin Keleş, Çorum Orman İşletme Müdürü Aytaç Yılmaz, Öz Orman-İş Amasya Şube Başkanı Ramazan Şahin ve personelin katılımıyla alev avcıları, Çorum Sıklık Parkı'nda düzenlenen törenle Antalya’ya uğurlandı.

"KAZA TEDBİR ALARAK ÖNLENİR"

Bölge Müdür Yardımcı Mehmet Kurumeşe, alev avcılarına hitaben yapmış olduğu uğurlama konuşmasında; "Orman yangınlarının riskli olduğunu, görevlerini yerine getirirken dikkatli olmaları, güvenlik tedbirlerine mutlaka uymalarını, ekip amirleriniz liderliğinde en kötü şart ve koşullar için yapılmış bir planınız olsun ve bu planınıza harfiyen uyunuz. Kaza temenni ederek değil tedbir alarak önlenir. Allah yardımcınız olsun. Uğurlar olsun" dedi. 

RİSKLİ BÖLGELERDE GÖREV ALACAKLAR

Konuşmaların ardından; Taşova Almus ve Çorum Orman İşletme Müdürlüklerinden 3 arazöz 15 işçi Antalya Orman Bölge Müdürlüğü emrinde yangına riskli bölgelerde görev almak için dualarla Antalya’ya ulaşmak için yola çıktı. ​

Kaynak: HABER MERKEZİ