Ülkemizde sayısız başarıya imza atmış olan ünlü futbolcu Alex de Souza ismini son zamanlarda sık sık duyuyoruz. Başarılı oyuncu yeniden Türkiye’de spor kariyerine devam edecek.

Antalyaspor’da görev yapmaya hazırlanan Alex de Souza maaş konusu ile gündeme geldi. Oldukça yüksek rakamların konuşulduğu bu sektörde tüm futbolcularda olduğu gibi Alex de Souza maaşı da soruluyor.

Merak edenler için Alex Antalyaspor’a ne kadara geldi ve ne kadarlık bir sözleşme imzaladı? İşte, detaylar…

Alex Maasi 2

Alex de Souza Maaşı Ne Kadar?

Fenerbahçe kariyeri ile tanıdığımız Alex de Souza Türkiye’ye yeniden geliyor ve bu sefer Antalyaspor için ülkemizde görev yapacak. Alex de Souza Sergen Yalçın teknik direktörlüğünden sonra Antalyaspor’a geldi. Antalyaspor taraftarları bu anlaşmadan dolayı mutluluklarını sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

Alex de Souza sadece Fenerbahçe taraftarlarının değil tüm futbol dünyasının kalbini kazanmıştı ve ülkemize dönecek olması herkesi sevindirdi. Herkesi sevindirirken de ne kadar maaş alacağı da merak ediliyor ve Alex Antalyaspor’a ne kadara geldi gibi sorular artıyor.

Antalyaspor’u yönetecek olan Alex de Souza maaşı belli oldu. Yapılan haberlere göre, 1 yıllık olarak imzalanan sözleşmeye göre Alex de Souza maaşı güncel kura göre yaklaşık 20 milyon TL olarak belirlenmiştir. 

Alex ne kadar maaş alıyor sorularına değindikten sonra başarılı oyuncu hakkında diğer merak edilenlere de yer verelim…

Alex de Souza Kariyeri

Alex de Souza maaşı yanı sıra dolu dolu geçen kariyer hayatı da oldukça merak ediliyor. 14 Eylül 1977 yılında Brezilya’nın Curitiba kentinde dünyaya gelen 46 yaşındaki yıldız futbolcu Alex de Souza’yı biz Fenerbahçe ile tanıdık ve burada sayısız başarıya imza atarak adını tarihe yazdırmıştır. 

Alex de Souza kariyerine 1995 yılında Coritiba’da başlamıştır ve burada gösterdiği başarılı performansla dikkat çekmiştir. Ardından Palmeiras’a transfer olmuştur ve burada da önemli başarılar elde ederek Copa Libertadores şampiyonluğu yaşamıştır.

2004 yılında ise Fenerbahçe Spor Kulübüne transfer olan Alex de Souza, burada geçirdiği 8 yıl boyunca adeta kulübün simgesi haline gelmiştir. Fenerbahçe’de oynadığı sürede 3 Süper Lig, 2 Türkiye Kupası ve 2 Türkiye Süper Kupa şampiyonluğu yaşamıştır. Ayrıca Fenerbahçe tarihinin en fazla gol atan yabancı oyuncusu olmuştur ve 2011-2012 sezonunda Süper Lig’de gol kralı olmuştur.

Milli takım kariyerinde ise Brezilya ile 2004 Copa America ve 1999 FIFA Konfederasyonlar Kupasını kazanmıştır. Teknik becerileri, oyun zekası ve liderlik özellikleriyle tanınan Alex, 2012 yılında Coritiba’ya geri dönerek burada futbolculuk kariyerini sonlandırmıştır.

Emekliliğinden sonra teknik direktörlük yapmaya başlayan Alex, futbol dünyasında imza attığı başarılarla hem Türkiye'de hem de Brezilya’da efsane olarak anılmaktadır. 

Alex Maasi 4

Alex de Souza Hangi Takımın Teknik Direktörü?

Alex de Souza, ülkemize geri dönerek Antalyaspor’un yeni teknik direktörü olmuştur

Alex de Souza Kaç Kupası Var?

Alex de Souza’nın kulüp ve milli takım düzeyinde toplam 18 büyük kupası bulunmaktadır.

Alex Maasi 3

Sıkça Sorulan Sorular

Alex de Souza maaşı ile ilgili diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Alex de Souza Fenerbahçe’de Kaç Yıl Oynadı?

Fenerbahçe ile bir simge haline gelen Alex de Souza, bu takımda 2004 ve 2012 yılları arasında, toplamda 8 sene oynamıştır.

Alex de Souza Fenerbahçe’de Kaç Gol Attı?

Alex de Souza 8 sezon geçirdiği Fenerbahçe Spor Kulübünde, 245 maça çıkmış ve toplamda 136 gol atmıştır. 

Alex de Souza Kaç Yaşında?

Brezilyalı ünlü futbolcu Alex de Souza 14 Eylül 1977 tarihinde dünyaya gelmiştir ve şu anda 46 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ