Antalya’da alışveriş keyfinin yaşandığı Salı Pazarı'nda güncel sebze ve meyve fiyatları… Antalya’da alışveriş keyfinin yaşandığı Salı Pazarı'nda güncel sebze ve meyve fiyatları…

Halk TV'de yayınlanan habere göre, 500'den fazla banka şubesi olan dev bankanın almış olduğu bu kararla milyonlarca müşteri şoke oldu. Kapanacak şube sayısı neredeyse tüm şubelerinin yarısına denk.

KÜÇÜLME KARARI ALINDI

Postbank'ın küçülme kararı nedenleri arasında yaşanan ekonomik finans krizinin bankacılık sektörünü vurması, dijital bankacılığın yaygınlaşması ve banka şubelerine olan ilginin azalması, banka şubelerinin işletim maliyetlerinin yüksek olması gibi nedenler bulunuyor. Kararın etkilerinin bir sonucu olarak, milyonlarca müşteri bankacılık işlemleri için alternatif çözümler bulmak zorunda kalacak. Kırsal bölgelerde yaşayanlar ve dijital bankacılık kullanmayanlar mağdur olacak.

"NAKİTSİZ ÖDEME ORANI ARTTI"

Deutsche Bank'ın Perakende Satıştan Sorumlu Başkanı Claudio de Sanctis, şube azaltımlarını ilk olarak Financial Times'a verdiği bir röportajda duyurdu. Handelsblatt'a konuşan bir sözcü, "Bir süredir müşterilerin bankacılık işlemlerini giderek daha fazla internet üzerinden gerçekleştirdiğini ve nakitsiz ödeme oranının arttığını gözlemliyoruz" dedi. Sözcü sözlerine şunları da ekledi: "Bunun ışığında, 2025 yılı sonuna kadar Deutsche Post'un ortak şubelerinde bu bankacılık hizmetlerini sunmayı kademeli olarak durdurmaya karar verdik."


 

Kaynak: HABER MERKEZİ