Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ( ATSO) Cumhuriyetin 100. Yıl Ödülleri Töreni'nde kazananlar adına inşa edilecek olan ATSO Elmalı Eğitim ve Sağlık Merkezi binasının temel atma törenini gerçekleştirdi. ATSO Elmalı Eğitim ve Sağlık Merkezi binasının temeli ATSO Başkanı Ali Bahar, Eski Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın torunu Hamdi Yazır tarafından gerçekleştirildi.

27 Şubat Salı günü Antalya hava durumu nasıl olacak? 27 Şubat Salı günü Antalya hava durumu nasıl olacak?

ACIMIZI İÇİMİZDE YAŞIYORUZ

Geçtiğimiz günlerde babasını kaybeden ATSO Başkanı Bahar,

“Yüce Yaratan razı olsun hepiniz başsağlığı dilediniz. Cuma günü babamı kaybettim. Ama babam bize hep çok çalışmayı öğretti. Gayreti öğretti. Biz öyle yaşamayı öğrendik. Pazartesi günü birinci yılımız dolayısıyla bir basın toplantısı gerçekleştirdik. Bugün Elmalıdayız, çalışmaya devam ediyoruz. Acımızı içimizde yaşıyoruz. Ama bu şehre olan hizmetimizi asla engellemiyor. ATSO belki de tarihinde ilk defa ilçeleriyle bu kadar kucaklaşıyor. Korkuteli'nden sonra bunun ikinci ayağı da Elmalı oldu. Korkuteli'nde organize sanayi bölgesini, Elmalı'da da hizmet binasını hayata geçiriyoruz. Bir kereyle kalmayıp yetinmeyeceğiz, acaba Elmalı'da, ilçelerimizde neleri tesis edebiliriz, neleri yapabiliriz bunun için büyük bir çaba içerisinde olacağız" dedi.

ÜYELERİMİZLE BÜTÜNLEŞMEK İSTEDİK

İlçeler için çalışacaklarını dile getiren Başkan Bahar, sözlerini şöyle sürdürdü;

"ATSO hakkında ' para almaktan başka ne işe yarar' algısını tamamen kıracağımızı buna da ilçelerden başlayacağımızı söyledik. Çünkü siz büyük bir zahmetle bizden belge alıyorsunuz. Korkuteli'nden başladık ve Korkuteli'ni bir sanayi ilçesi yapmak için 1 milyon 200 bin metrekarelik Korkuteli Organize Sanayi Bölgesi'ni açmak üzereyiz. İkinci ziyaretimizi Elmalı olarak belirledik, burada eğitim ve sağlık birimimizle alakalı hizmet binamızın temelini atmak için buradayız. Amacımız sadece bir bina yapmak değildi. Aynı zamanda üyelerimizle yapacağımız akşam yemeğinde ilçemizle birlikte ATSO'yu bütünleştirmek istedik. Bunu yılda bir kez muhakkak yapacağız. Her yıl bir kez geleceğiz, helalleşeceğiz, gönül gönüle olacağız. Bugün burada olmamız başlangıcı" dedi.

SUBAŞI, BAHAR'I KUTLADI

Törene katılan Eski Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, ATSO Başkanı Ali Bahar ile Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk'e teşekkür etti. Subaşı,

"Ali Bahar çalışkan ATSO başkanımız. Şu acılı günlerinde yine hiç durmadan hizmetine devam etmekte ve ilçelerden başlayarak hizmetlerini sürdürmesini de tebrik ediyorum. Odalarımızda çok ciddi meblağlar birikiyor. Bunu ilçeleriyle, yerelle paylaşarak ilimize doğru götürmesinde çok büyük yarar görüyorum. Kendisini kutluyorum. Elmalı'ya, bu mübarek şehrimize her hizmeti çok değerli buluyoruz. Geçmişte Elmalı kendi dayanışmasıyla, kültürüyle birçok hizmetini tamamlamıştı. Şimdi görüyorum kurumlarımızın hizmetlerinden de Elmalı faydalanmakta, bunların sürmesini diliyorum" dedi.

ELMALI'YA HAYIRLI OLSUN

Elmalı'ya yaptıkları yatırımları için ATSO'ya teşekkür eden Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk de,

“Ali Bahar başkanımız sağ olsun hayalimizi hayata geçirdi. İnşallah en kısa zamanda da açılışımızı yaparız. Burası da Elmalı'ya hayırlı uğurlu olsun, güzel hizmetler vereceğine inanıyorum" diye konuştu.

Toplantıda, Elmalı'da 2022 Yılı Ticari Bilanço Büyüklüğü'ne göre dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Başkan Bahar, Elmalı ziyareti kapsamında devrin son din âlimlerinden Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın eserlerinin bulunduğu Kent Müzesi'ni Yazır'ın torunu Hamdi Yazır ile birlikte ziyaret etti. Başkan Bahar ve beraberindeki heyete, müzede yer alan eserler ve hat sanatı yazıları hakkında bilgi sunuldu.