31 Mart Yerel Seçimleri’ne yönelik çalışmalarını sürdüren CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek yeni dönemde başkanlık koltuğuna tekrar oturması halinde hayata geçireceği projeleri paylaştı. 

MUHİTTİN BÖCEK ÜRETİCİYİ YALNIZ BIRAKMAYACAK

Tarıma yönelik kurulacak tesislerle istihdama katkı sağlayacağına değinen CHP’li Muhittin Böcek, çiftçiyi yeni dönemde de yalnız bırakmama sözü verdi. Yeni dönemde üretimin yoğun olduğu bölgelerde soğuk hava depoları kurulacağını belirten Böcek, toptancı hallerinde yaş sebze-meyve paketleme tesisleri oluşturacaklarını ifade etti. CHP’nin Antalya Büyükşehir adayı Böcek ayrıca ürün depolama ve nakliyesinde önemli bir gider olan kasa maliyetlerini plastik kasa üretim tesisleriyle düşüreceği müjdesini verdi. 

ONLARI DA UNUTMADI

5 yıl boyunca önleyici veterinerlik hizmetleri ve süt tankı desteği gibi yardımlarla hayvan üreticilerini yalnız bırakmadığını hatırlatan Muhittin Böcek yeni dönemde süt sığırcılığının yaygın yapıldığı ilçelerde süt işleme ve entegre tesisleri kurularak üreticinin ürününü değerinde satmasına imkan sağlanacağını açıkladı. Bal üreticilerini de atlamayan Böcek, bal paketleme tesislerinin arıcıların hizmetine sunulacağını aktardı. 

ANTALYA’DA HALKÇI PROJELER SÜRECEK

CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, yeni dönemde halkçı projelerin de süreceği sözünü verdi. Halkın ihtiyaçlarını çok iyi bildiğine değinen Böcek, belediye başkanlığı döneminde her zaman halkı dinlediğini, onların talep ve sorunlarını çözmek için çalıştığını belirterek, “Daha çok işimiz var. Az kaldı Pazar günü iki bayram birden yaşayacağız, kutlayacağız” diye konuştu.

HALKIN BAKKALI, ÇEYİZ PAKETİ VE KREŞ PROJELERİ

Yeni dönemde de sosyal belediyecilik anlayışıyla halkın yanında olmayı sürdüreceklerine dikkat çeken CHP’li Muhittin Böcek, ‘Halk Bakkal’ ile ‘Kent Lokantaları’ ile yeni evlenecekler için beyaz eşya desteği içeren ‘Çeyiz Paketi’ projelerinin de 1 Nisan’dan sonra hayata geçirileceğini müjdeledi. Antalya’ya 5 yılda 15 kreş kazandıran Böcek, yeni dönemde 15 kreş daha açacaklarını ifade etti.

Alanya'da yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı Alanya'da yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı


 

Muhabir: VELİ AKOĞLU