Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, kuvvetli yağış ve fırtınanın izlerini silmek, can ve mal kayıplarını önlemek için harekete geçti. Söz konusu çalışmalarda bin 450 personelimiz sahada görev alırken, 900 üzerinde araçta mahsur kalan vatandaş tahliye edildi.

Depremzede ailenin geçici mutluluğu Depremzede ailenin geçici mutluluğu

900’ÜN ÜZERİNDE SÜRÜCÜ KURTARILDI

Kentte yaşanan olumsuz hava şartlarıyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Dün akşam 20.30 sıralarında başlayan ve şiddetini attıran bugüne kadar görülmemiş bir yağmur gördük. Metrekareye 300 kilogram yağmur düştü. Bin 450 personelimiz sahada görev yapıyor. 290 aracımız ile beraber müdahale ediyoruz. 900 üzerinde araçta mahsur kalan vatandaşımızı tahliye ettik. Tüm kurumlarla işbirliği içerisindeyiz. Ben de yakinen takip ediyorum. Gece gündüz demeden görevimizin başındayız. Gereğini yapacağız, tüm vatandaşlarımızı geçmiş olsun. Acil önemli olmayan vatandaşlarımız evinden çıkmasın. Şuana kadar bir can kaybı yok, can kaybı olmadan el birliği ile üstesinden geleceğiz” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün dün turuncu kodla uyardığı Antalya felaket uyandı. Gece saatlerinde etkili olmayan başlayan sağanak yağmur çok sayıda adreste su baskınına neden oldu. Alt geçitlerde su seviyesi yükselirken, çok sayıda aracın mahsur kalması sonucu Muratpaşa ilçesi Şarampol alt geçidin su basarak araç trafiğine kapatıldı.

Kaynak: İHA