Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde uzun süredir Gençlik Meclisi Başkanlığı görevini sürdüren Şükrü Kayapınar bu görevinden istifa etti. Kayapınar’ın yerine ise Ecem Naz Batmaz getirildi. Gençlik Meclisi Başkanlığına atanan Batmaz’ın görevine hızlı başladığı ve çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi. 

KAYAPINAR NEDEN İSTİFA ETTİ?

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanlık görevinden istifa eden Şükrü Kayapınar’ın istifa nedeni açıklanmazken Kayapınar’ın kadına şiddet ve darp iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına hakkında suç duyurusunda bulunulduğu iddia edildi. Kayapınar’la ilgili soruşturmanın ise hangi aşamada olduğu konusunda bir açıklama yapılmadı. 

İSTİFAYI MUHİTTİN BÖCEK’İN TALEP ETTİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, Şükrü Kayapınar’ın Gençlik Meclisi Başkanlığı görevinden istifa etmesini istediği iddia edilirken, Kayapınar’ın istifa etmemek için mücadele ettiği fakat başarısız olduğu iddialar arasında yer alıyor. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE PERSONEL OLARAK ÇALIŞACAK!

Gençlik Meclisi Başkanlığından istifa eden Şükrü Kayapınar’ın Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde personel olarak çalışmalarını sürdüreceği açıklandı. 

 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP