Antalya Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile Batı Akdeniz'de fırtına beklendiğini belirtti. 2 Mayıs 2024 tarihini işaret eden duyuruda saat 13.00 ila 23.59 saatleri arasında etkisini gösterecek fırtınaya karşı tedbirli olunması gerektiği ifade edildi. 

FETHİYE-FİNİKE ARASINA DİKKAT!

Hedef kitlesi balıkçılar, denizciler ve vatandaşlar olan "Meteorolojik uyarı" başlıklı duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Meteorolojik değerlendirmelere göre Batı Akdeniz'in batısında (Fethiye-Finike arası) rüzgarın Perşembe günü (02.05.2024) öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan 6 ile 8 kuvvetlerinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın aynı gün gece saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Fırtınanın oluşturabileceği muhtemel olumsuzluklara karşı başta balıkçılar ve denizcilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmasını rica ederiz."

Başlama zamanı: 2 Mayıs 2024 saat 13.00

Bitiş zamanı: 2 Mayıs 2024 saat 23.59 

Antalya Hava Durumu: 22 Mayıs Çarşamba günü ilçelerde detaylı hava durumu... Antalya Hava Durumu: 22 Mayıs Çarşamba günü ilçelerde detaylı hava durumu...

   

Kaynak: HABER MERKEZİ