Antalya, 4-9 Haziran tarihleri arasında tekstil sektörünün önemli buluşma noktası olan Dosso Dossi Fashion Show'a ev sahipliği yapıyor. 40 ülkeden yaklaşık 6 bin alıcı, 200 Türk firmasının yeni sezon ürünlerini keşfetmek için Antalya'da bir araya geldi.

ANTALYA EKONOMİSİNE DEV KATKI 

Kadın, erkek, çocuk, ayakkabı, iç giyim ve ev tekstili sektörlerindeki üretici markalar, 2024 Sonbahar-Kış koleksiyonlarını ağırlıklı olarak Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan ve Orta Doğu ülkelerinden gelen alıcılara sundu. Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, fuarın Antalya ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını vurguladı. Eraslan, "Hem ülkemizin tanıtımını yapıyor, hem de tekstil ihracatına büyük katkı sağlıyoruz. Gelen yaklaşık 6 bin yabancı alıcıyı Antalya'da 10 ayrı otelde konaklatıyoruz. Bu sayede Antalya ekonomisine 1 milyar dolarlık bir katkı bekliyoruz" dedi.

AFRİKA'YA AÇILACAKLAR 

Eraslan, Afrika'ya yeni bir fuar planladıklarını da açıkladı. Eraslan, "Afrika ticaretinin önemli noktalarını hedefimize aldık. Türk markalarının ürünlerini Afrika'da yeni pazarlara ulaştırmak için yeni bir fuar yapmayı planlıyoruz. 2024 yılı bitmeden Türk markalarımızı ve üreticilerimizi götürerek yeni pazar oluşturmayı hedefliyoruz" diye konuştu. Dosso Dossi Fashion Show, Türkiye'nin katma değeri yüksek tekstil ürünlerinin ihracatına katkı sağlamaktan ve ülke tanıtımını yapmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını da belirten Eraslan, "Yaklaşık 40 bin kişiye istihdam oluşturuyoruz. Ülkemizi hem uluslararası ticaret hem de turizm alanında tanıtmaktan ve fayda sağlamaktan gururluyuz" dedi.

Kaynak: İHA