Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı ile AESOB arasında iş birliği çalışması gerçekleştirildi. Bu iş birliği çalışması kapsamında AESOB Hizmet binasında Vergi Dairesi erişim masası kuruldu. 

ESNAF VERGİ İŞLEMLERİNİ ZORLANMADAN YAPABİLECEK

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında iş birliği yapmak amacıyla Antalya Vergi Dairesi Başkanı Sn. İlhan Karayılan, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Gelir İdaresi Grup Müdürü Mehmet Bilgiç, İdari ve Mali İşler Müdürü Orhan Zıngal, Düden Vergi Dairesi Müdürü Ali İnci, Kalekapı Vergi Dairesi Müdür V. Salih Demir, Denetim Koordinasyon Müdürü V. Ramazan Özen bir araya gelerek hizmet noktası oluşturdu. AESOB binasında kurulan Dijital Vergi Dairesi Sistemi aracılığıyla her hafta Salı ve Cuma günleri olmak üzere esnaf ve sanatkarların vergi ile ilgili işlemlerini gerçekleştirecek. Böylece hem esnaf ve sanatkarların vergi konusunda daha çok bilinçlenmesi sağlanacak hem de işlemlerini Vergi Dairelerine gitmeden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmesine fırsat tanınacak.

“ESNAFA HAYIRLI OLSUN”

Esnafın vergi işlemlerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirten Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, “Esnaf ve sanatkarın dijital vergi dairesi sistemini kullanımı konusunda teknik destek alınması, çeşitli işlemlerini gerçekleştirmesi, sorularına hızlıca cevap bulabilmesi amacıyla çalışacağız. Aynı zamanda Dijital Vergi Dairesi Sistemi’ni de tanıtmış olacağız. Gelir İdaresi Başkanlığı’mız ile birlikte işlemlerin Vergi Dairelerine gelmeden bu sistem aracılığıyla kolayca yapılabilmesi stratejisiyle hizmetleri dijital ortama aktarıyoruz. Böylece esnaf ve sanatkarlarımızın da vergi konusunda daha çok bilinçlenmesini amaçlıyoruz. Bugün burada böyle güzel bir ortam gerçekleştirerek bilgisayarından internetine tam teşkilatlı bir şekilde her türlü teknik destek ve ekipmanı, ofis ihtiyaçlarını sağlayan AESOB Başkanımız Sayın Adlıhan Dere’ye de teşekkür ediyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“ESNAF İŞİNİ HIZLACA YAPABİLECEK”

AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise “Böyle bir çalışma ortamında Vergi Dairesi Başkanlığımız ile esnaf ve sanatkarlarımızın et ile tırnak misali yakın olduğu böyle güzel bir iş birliği çalışmasına imza atmaktan memnuniyet duyuyoruz. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak esnaf ve sanatkarlarımızın işini kolaylaştırmak ve onların yararına hizmet etmek amacıyla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu güzel çalışmalarımıza da hep birlikte devam edeceğiz. Birliğimize gelen esnaflarımızın sicil işlemleri yapılırken NACE kodu işlemleri vb. çeşitli gerekli işlemleri gerçekleştirebilmesi için Vergi Dairesine gidip gelmesi gerekiyordu. Yapmış olduğumuz bu çalışma ile artık esnaf ve sanatkarlarımız Vergi Dairelerine gitmeden hızlı ve kolayca işlemlerini burada yapabilecek. Bu iş birliği çalışmasının hayata geçirilmesine destek olan Antalya Vergi Dairesi Başkanımız Sayın İlhan Karayılan ve ekibine teşekkür ediyor, Antalya’mıza, tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde açıklama yaptı. 

DİJİTAL VERGİ DAİRESİ SİSTEMİ’NDEN YAPILABİLECEKLER

Dijital Vergi Dairesi Sisteminden e-tebligat görüntüleme, borç sorgulama ve ödeme, özelge talebinde bulunma, dilekçe verme ve cevabını görüntüleme, bildirimde bulunma, borcu yoktur yazısı talep etme ve görüntüleme, iletişim bilgileri sorgulama ve görüntüleme, sicil bilgileri görüntüleme gibi yüzlerce dijital vergisel işlemlerinizi tek yerden erişebilecek ve işlem gerçekleştirebileceksiniz.  İadem Nerede, E- Beyanname, Hazır Beyan, İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi, Yeni Nesil ÖKC, Defter Beyan Sistemi gibi diğer uygulamalara da geçiş yapabileceksiniz. 

Kaynak: BÜLTEN