İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

İYİ PARTİ 'YE ANTALYA'DA İSTİFA ŞOKU

İYİ Parti istafa haberiyle sarsıldı. İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya partisinden istifa ettiğini duyurdu. Milletvekili Kaya, istifasına ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Siyasetin, millitemize hizmet etmek, ülkemizi hak ettiği refaha ve çağdaşlık seviyesine taşımak olduğuna inanıyorum. Bu inançla İYİ Parti'de başladığım siyasi yaşımamımda, 2023 genel seçimleri öncesinde İYİ Parti Antalya İl Teşikaltı bünyesinde yapılan milletvekili temayül yoklamasında birinci çıkarak, İYİ Parti Antalya Millettvekili adayı oldum. 14 Mayıs genel seçimlerindeyse Antalyalı hemşerilerimin takdiriyle milletvekili seçildim. Bugüne kadar da milletin vekili olmayı gaye edindim, özeveriyle ve garyeretle ülkemiz ve Antalya'mız için çalışmı ve çalışmaya devam edeceğim. 

Ancak, büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Parti'de milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. bu nedenle İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım.

Bu karar, şahsım için kolay olmamış ancak milletimize ve Antalya'mıza daha iyi hizmet edebilmek adına, gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra da siyasete, milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim. 

Gelecek günlerde de ülkemiz ve milletimiz için daha güzel yarınlar inşa etmek adına azim ve kararlılıkla çalışacağımı belirtmek isterim."

Muhabir: BÜLENT ÖNER