'Makam odasına sıkışmayacağım' demişti! Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan yine vatandaşla beraber 'Makam odasına sıkışmayacağım' demişti! Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan yine vatandaşla beraber

Kepez Belediyesi, Başkan Mesut Kocagöz’ün ‘yeşil alan vizyonu’ kapsamında ilçenin dört bir yanında çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdürürken, yeni yeşil alanlar da üretiyor.  

ÜNSAL MAHALLESİ’NDE YEŞİL ALAN ÇALIŞMASI

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, imara uygun şehirleşme süreci tamamlanan Ünsal Mahallesi’nde yeni yeşil alan düzenlemesi yaptı.  Yeşil alan çalışması, Gençlik ve Spor Bakanlığının, belediyenin desteğiyle çocuklara kazandırdığı çok amaçlı spor salonunun yanında gerçekleştirildi. 

1500 METREKARELİK YEŞİL ALAN

Yeşillendirme çalışmasıyla Ünsal Mahallesi’ne bin 500 metrekarelik yeşil alan kazandırıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yeşillendirme çalışması kapsamında ilk olarak çevresine bordür taşı ördüğü alanın toprak tesviyesini yaptı. Daha sora yeşil alanın sulama ve aydınlatma tesisatı tamamlandı.

YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Ardından yeşil alan düzenlemesi yapılan bin 500 metrekarelik büyüklüğündeki alana yirmiye yakın Benjamin ağacı fidanı dikildi ve çim tohumu ekildi. Önümüzdeki günlerde çimlerin büyümesiyle spor salonunun yanında yemyeşil bir bahçe ortaya çıkacak. Ağaçların büyümesiyle de bu bahçe, Ünsal Mahallesi sakinlerinin nefes alacağı bir nokta olacak. Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin de, planladıkları yeşil alan projeleri çerçevesinde ilçenin dört yanında peyzaj ve park çalışmalarının artarak devam edeceğini açıkladı. 


 

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ