Kepez Belediye Başkan Mesut Kocagöz, seçim döneminde verdiği, ilçede doğalgazsız mahalle kalmayacak, sözünü yerine getiriyor. Bu yıl, ilçenin 8 mahallesi doğalgazla buluşturuluyor. 

MESUT KOCAGÖZ DOĞALGAZ VAADİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR 

Kepez ilçesinde 8 mahalleyi temiz, çevreci ve konforlu enerji doğalgaz buluşturacak olan 87 kilometre (km) hat çalışması devam ediyor. 

Bu hat çalışmasının şu ana kadar 23 kilometresi tamamlandı. Seçim döneminde, doğalgazsız mahalle kalmayacak, sözü veren Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz de,  gaz çalışmalarını yakından takip ediyor.  Geçtiğimiz günlerde gaz dağıtım şirketi yöneticileriyle bir toplantı yapan Mesut Kocagöz, mahallelerde devam eden doğalgaz çalışmasını yerinde gördü. Başkan Kocagöz, Enerya Antalya Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu ile Gazi Mahallesi’nde devam eden hat çalışmalarını inceledi. Çalışanlara kolaylıklar dileyen ve şantiye alanını gezen Kocagöz,  ilçede doğalgaz alt yapı çalışmalarında gelinen son durumla ilgili Tulukcu’dan bilgi aldı.  

KEPEZ DOĞALGAZ İLE ÇEVRELENECEK 

Seçim döneminde, doğalgazsız mahalle kalmayacağının sözünü verdiğini anımsatan Kocagöz, “Bu yıl, Enerya ile 87 km dağıtım hattı çalışması yapıyoruz. Bu hattın 23 kilometresi bitti. 8 mahallemizde, doğalgaz hattı çalışmalarını bu yıl tamamlayacağız. Bu hat çalışmasıyla 16 bin konuta doğalgaz götürmüş olacağız. 8 mahalle ile birlikte Kepez’de doğalgazın ulaştırıldığı mahalle sayısı 40’a çıkacak”  açıklamasını yaptı. 

“SONUNDA RAHAT EDECEĞİZ”

Kocagöz, doğalgaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı mahallelerde oturan vatandaşlardan, sabırlı olmalarını dileyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Her şeyin bir bedeli var. Vatandaşlarımız, kazı çalışmalarından dolayı birkaç ay toz sıkıntısı çekecekler ama sonra temiz enerji doğalgazın konforunu yaşayacaklar. Hat çalışması bitmeden asfalt çalışmasını yapmamız mümkün değil. Çalışmalar biter bitmez de yolların asfalt yamasını yapacağız. Sabırlı olacağız sonunda da rahat edeceğiz.”  

“KEPEZ BU YIL İÇİN ÖNEMLİ BİR YATIRIM PLANLAMASI YAPTIK”

Enerya Antalya Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu da, konuşmasında şunları kaydetti: 

Kepez Belediye Başkanımız Mesut Bey’i, belediye ekiplerini doğalgaz çalışmalarında yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Her zaman bize destek veriyorlar. Mesut Bey de, göreve başladığı günden itibaren doğalgaza olan ilgisini ve desteğini ifade ettiler. Kepez bu yıl için önemli bir yatırım planlaması yaptık. 87 km hat çalışması gibi büyük bir yatırım bütçesini Kepez ilçesine ayırdık. Ramazan bayramından sonra bu yıl ki doğalgaz yatırımın çalışmasını başlattık. 

ABONE İŞLEMLERİ YAPILMALI 

Sütçüler Mahallesi’ndeki ana hat çalışmaları tamamlandı. Gazi Mahallemizde ise ana hat çalışmasını Ağustos ayı içerisinde bitireceğiz. 
Hat çalışması yaptığımız mahallelerimizde oturan vatandaşlarımızdan gecikmeden abone anlaşmalarını yapmalarını istiyoruz. Çünkü testler bittikten sonra bina bağlantılarını yapacağız ve üst yapıları tamamlayacağız. Elimizden geldiğince titizlikle şartnamelere uygun şekilde hat çalışmasını yapmaya gayret ediyoruz. Malumunuz yaz mevsiminden dolayı çalışma sahasında biraz toprak ve toz sıkıntısı oluşabilir. Bu konuda vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını istirham ediyorum.” Gazi Mahalle Muhtarı Kemal Sözen de, doğalgaz taleplerinin karşılanmasından dolayı Başkan Mesut Kocagöz’e ve Enerya Antalya Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu’ya teşekkür etti. 

2024 BİTMEDEN BU MAHALLELER DOĞALGAZA KAVUŞACAK

Bu yıl Kepez ilçesinde Esentepe, Çamlıbel, Göçerler, Fatih, Hüsnü Karakaş, Gazi, Sütçüler ve Göksu mahalleleri doğalgazla buluşturulacak. Bu yılın yatırım planlamasıyla 68 mahallesi olan Kepez ilçesinde 40 mahallede doğalgaz çalışması tamamlanmış olacak.  İlçede bu yıl 87 km dağıtım hattı, 52 km servis hattı yapılarak, 16 bin konutun kapısına doğalgaz götürülecek. Yılsonunda ise gazın ulaştırıldığı konut ve potansiyel konut sayısı 174 bin olacak

 

Kaynak: BÜLTEN