Hava sıcaklığının 22 dereceyi gösterdiği Antalya’da işletmeler yeni sezon hazırlıklarına başladı. Turistlerin kar manzarası eşliğinde denize girdiği dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde, bazı işletmeler traktörlerle tarla sürer gibi kumsalda düzenleme çalışması gerçekleştirdi. O anlara şahitlik edenlerse şaşırıp kaldı. 

Bayram öncesi Antalya sahillerinde denizanası yoğunluğu yaşanıyor Bayram öncesi Antalya sahillerinde denizanası yoğunluğu yaşanıyor

SAHİLDE TRAKTÖRLERİ GÖRENLER ŞAŞIRDI

Akdeniz’in incisi Antalya’da deniz sezonu erken açılıyor. Yeni sezona hazırlıklı girmek isteyen işletmeler ise çalışmalarını hızlandırdı. Bazı işletmeler şezlong koyulan alanlarda traktörler tarla sürer gibi düzenleme çalışması gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde sıcak havayı fırsat bilerek kendilerini Akdeniz'in ılık sularına bırakan turistlerse sahilde gördükleri traktörler karşısında şaşırıp kaldılar. 

Antalya Kumsallarında Şaşırtan Manzara 4

TELEFONLARIYLA TRAKTÖRLERİ FOTOĞRAFLADILAR

Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde bir anda traktörleri karşılarında görerek kısa süreli şaşkınlık yaşayan turistler, daha sonra cep telefonlarına sarıldılar. Kadrajlarına sahildeki kumsalı düzenleyen traktörleri, Akdeniz'in mav sularını ve kar manzarasını alan yabancı turistler, çektikleri fotoğraflarla kendileri şaşırtan anları ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmediler.  

Antalya Kumsallarında Şaşırtan Manzara 2

KAR MANZARASI EŞLİĞİNDE DENİZ KEYFİ

Hava sıcaklığının 22 derece, nem oranının ise yüzde 61’e kadar ulaştığı Antalya'da güzel havayı değerlendirmek isteyenler ise sahillere akın etti. Çoğunluğu turistlerden oluşan kalabalık, kar manzarası eşliğinde denize girdi, bol bol güneşlendi, bazıları da spor yapmayı tercih etti. Meteoroloji verilerine göre, kentte hafta boyunca yağış beklenmiyor. 

Antalya Kumsallarında Şaşırtan Manzara 3


                          
 

Kaynak: İHA