Kentin tüm ilçelerinde sivrisineklerden dolayı Antalyalılar geceleri uyku uyuyamazken, kente gelen turistler ise sivrisineklerden dolayı isyan etti. CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ilaçlama konusunda yetersiz kaldığını öne süren vatandaşlar, sosyal medyadan tepki yağdırdı.

GECE UYKUSU SİNEK VIZILTILARIYLA BOZULUYOR

Nisan ayının son günlerinde Antalya’da gece uykuları sinek vızıltıları karşısında yarıda kalıyor. Yaz aylarını düşünmek bile istemeyen Antalyalılar sinekle mücadelede etkin çalışma yürütülmesini istiyor. Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Antalya'da sivrisinekler adeta kenti istila etti. Antalya'nın 19 ilçesinde de sinekler vatandaşları çileden çıkartırken, CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi ise bu isyan karşısında herhangi bir önlem almamaya devam ediyor.

MUHİTTİN BÖCEK ELEŞTİRİ YAĞMURUNA TUTULDU

Antalya’da havaların ısınmaya başlaması ile birlikte kentin birçok noktasından sivrisinek ve böceklerin artması nedeniyle şikayetler artıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yetersiz ilaçlama yaptığını belirten vatandaşlar çileden çıktı. Kentin birçok noktasında artan sivrisinek ve böcekler mahalleleri adeta istila ederken duruma isyan eden vatandaşlar sosyal medya üzerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Muhittin Böcek’e yüklendi.

SİNEKLE MÜCADELE VAR AMA YETERLİ Mİ?

Antalya’da her gün sivrisinek konusunda binlerce şikayetin yaşandığı dile getiren uzmanlar ise, "Sivrisinekle mücadeleyi ya eksik yaptılar ya da yapmadılar. Çünkü Aralık ayında başlamasını gerekiyor sivrisinekle mücadele. Rögarları, dere yataklarını, su birikintilerini temizlemeleri gerekiyordu. Daha doğrusu çalışmaları gerekiyordu. Yumurtadan daha çıkmadan önce önlemini almaları gerekiyordu ama maalesef büyükşehir belediyesi bu konuda sınıfta kaldı. Maalesef artık salgın endişesinden korkuyoruz" şeklinde görüş belirtti. 

Muhabir: BÜLENT ÖNER