Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü sabah saatlerinde havanın parçalı bulutlu ve yer yer sağanak yağışlar yaşanacağı konusunda uyarılarda bulundu. Gün boyunca kapalı olan hava akşam saatlerine doğru yerini bahar yağmurlarına bıraktı. Kısa süreli yağan yağmur doğal afetlere sebep olmazken mesai çıkışı evine gitmeye çalışan vatandaşlara ise zor anlar yaşattı. 

Antalya’nın kahramanları! Arıyor, kurtarıyor, güven veriyor… Antalya’nın kahramanları! Arıyor, kurtarıyor, güven veriyor…

GÜNLERDİR BEKLENİYORDU 

Çöl tozu taşınımının etkisiyle günlerdir sıcak havaların etkisinde olan Antalya derin bir 'oh' çekti. Bahar yağmurlarının gelmesiyle sıcak hava yerini serin bir havaya bıraktı. Aniden başlayan yağmura hazırlıksız yakalanan Antalyalılar, cumartesi günü yapmış olduğu planları ertlememek zorunda kaldı. Sabah saatlerinde meteoroloji 81 il için yağmur uyarısı vermişti. 

METEOROLOJİ UYARMIŞTI 

Meteoroloji sabah saatlerinde yayınladığı rapora göre Antalya'da gün içinde havanın parçalı bulutlu olacağı ve yer yer sağanak yağışlar yaşanabileceğine dâhil uyarılarda bulunmuştu. Gün boyunca kapalı olan hava akşam saatlerinde yerini bahar yağmurlarına bıraktı.

SAĞANAK YAĞMUR ETKİSİNİ GÖSTERDİ 

Antalya akşam saatlerine doğru bahar yağmurlarının etkisi altına girdi. Kent merkezinde etkisi gösteren gök gürültülü sağanak yağmur sonrası Antalya halkı yağmura teslim oldu. Cumartesi günü olması sebebiyle trafikte önemli bir aksamalar yaşanmazken pek çok vatandaş ise duraklarda mahsur kaldı.

VATANDAŞLAR SIĞINACAK BİR YER ARADI 

Yağmurun yağdığını gören vatandaşlar durakların altında yağmurdan korunmaya çalışırken, Yolda yürüyen birçok vatandaş yağmurdan korunmak için sığınacak bir yer arardı. Yağmur kısa süre sonra sona errirken ve yerini kapalı bir havaya bıraktı.  

Antalya Bahar Yağmurları 2

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HAVA NASIL OLACAK?

Meteorolojinin açıklamalarına göre Antalya’da 5 Mayıs’ta pazar günü (Yarın) hava kapalı olacak. Önümüzdeki 5 gün boyunca Meteorolojini verilere göre Antalya’da bahar yağmurları görünmezken 9 Mayıs Perşembe gününe kadar hava kapalı olarak seyredecek. 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP