Antalya otelleri 9 günlük Ramazan Bayramı’nda yerli ve yabancı turist akınına uğradı. Milyonlarca turisti ağırlayan Antalya otelleri oldukça ilginç bir savaşa da ev sahipliği yaptı. Otellerdeki turistlerin büyük çoğunluğunun karıştığı o ilginç savaşın nedeni ne oldu? Detaylara birlikte gözatalım…

ANTALYA OTELLERİ DOLDU TAŞTI

Antalya’da 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla turistik tesislerdeki yoğunluk da start aldı. Gazipaşa’dan-Kaş’a, batıdan-doğuya kent genelinde bulunan tüm oteller bayram tatili süresince neredeyse yüzde 100’lük doluluk oranına ulaştı. 

TURİSTLERİN TERCİHİ ‘HER ŞEY DAHİL’ OTELLER 

Bayram tatili için Antalya’yı tercih eden yerli ve yabancı turistlerin en çok rağbet gösterdiği otellerse ‘Ultra her şey dahil’ seçeneğine sahip oteller oldu. 5 yıldızlı olup ‘Ultra her şey dahil’ konseptiyle hizmet vermekte olan Antalya otellerindeki doluluk oranı yüzde 100 seviyelerine ulaştı. Villa, bungalov, tatil köyü, apart otel konseptine sahip otellere de ilgi yoğun oldu. 

ANTALYA OTELLERİNDE SAVAŞ!

Bayram tatilinde milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Antalya otelleri ilginç anlara da şahitlik etti. Hemen hemen her 3 turistten 2’sinin karıştığı o ilginç anların adresiyse havuz başları oldu. Antalya otellerinde, sabahın erken saatlerinde başlayan ve müşterilerin adeta savaş durumuna geçtiği o anlarsa ortaya ilginç görüntüler çıkardı. 

HAVUZ BAŞLARINDA ŞEZLONG KAPMA SAVAŞI

Antalya otelleri Ramazan Bayramı’nda tatilci akınına uğrarken ilginç bir savaşa sahne oldu. Yerli-yabancı her 3 turistten 2’sinin karıştığı o ilginç savaş havuz başlarındaki şezlongları kapmak için yaşandı. Gün boyu havuz başında kalmak isteyen yerli ve yabancı turistler şezlong alabilmek için adeta birbiriyle savaş yaptı, köşe kapmaca oynadı. 

ANTALYA OTELLERİNDEKİ ŞEZLONG SAVAŞI 

Antalya otellerindeki şezlong savaşları sabahın ilk ışıklarıyla başlıyor. Havuz başında şezlong kapmak isteyen yerli ve yabancı turistler uyanır uyanmaz soluğu havuz başında alıyor. Ellerindeki havlu ve eşyaları şezlongların üzerine atanlar mutlu bir şekilde havuz başından ayrılıyor.

HAVUZ BAŞINDA SOĞUK DUŞ 

Antalya otellerinde bir gelenek haline dönüşmüş olan şezlong üzerine havlu ve eşya bırakma durumundan haberdar olmayanlarsa gördükleri manzara karşısında şok yaşıyor. Serinlemek için havuz kenarına gelen diğer müşteriler, tüm şezlongların üzerinde bırakılan eşyaları görünce adeta havuz başında soğuk duş alıyor. 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU