Kurban Bayramı'na saatler kala Antalya Otogarı’nda otobüs biletleri tükendi. Bilet bulmaya çalışan vatandaşlar ise otobüs firmalarının ek sefer düzenlemelerini istiyor. Bayramı sevdiklerinin yanında veya tatil bölgelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar Antalya’da olduğu gibi diğer illerde de ek seferlerin düzenlenmesini istiyor. 

OTOBÜS FİRMALARINDA BİLET KALMADI!

Antalya’da 9 günlük bayram tatiline saatler kala Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde biletler tükendi. Seyahat biletlerini haftalar öncesinde alan vatandaşlar yolculuğa başlarken, otobüslerde yer bulmayan vatandaşların umudu ise ek seferlere kaldı.

Otobüs Bagaj 1

OTOBÜS FİRMALARI EK SEFER DÜZENLEYECEK Mİ?

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bilet krizi sürüyor. Otobüslerde yer bulamayan vatandaşlar firmaların ek sefer düzenlemelerini isterken, bilet krizinin aynı şekilde uçakla ulaşımda da yaşandığı ifade edildi. Antalya’dan ve Antalya’ya uçakla ulaşımda uçaklarda yer kalmadığı ifade ediliyor. 

ÖZCAN EK SEFERLERE DİKKAT ÇEKTİ

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, Kurban Bayramı'nda yolcu taşıyacak şehirlerarası otobüslerde biletlerin bittiğini, ancak bakanlık genelgesiyle 12 ile 25 Haziran arası ek seferler konulduğunu bildirdi. Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla şehirlerarası yolcu taşımacılığında hareketliliğin başladığını dile getiren Özcan, "Kurban Bayramı'nda ana hatlarımızın, yani şehirlerarası çalışan otobüs firmalarının biletleri bitmiş durumdadır. Bakanlığımızın genelgesiyle 12 ile 25 Haziran arası ek seferler için müsaade edilmiştir. Ek seferlerin satışına başladık" ifadelerini kullandı. 

Antalya Otogarı Kalabalık

SAHTE BİLET SATIŞINA DİKKAT ÇEKTİ

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, vatandaşların biletlerini otogardaki firmalardan alması gerektiğini, korsan taşımacılığın sektöre zarar verdiğini ifade etti. Bazı dolandırıcıların internet sitesi açarak bilet satışı yaptığına dikkati çeken Özcan, "Vatandaşların mağdur olmamak için biletlerini kesinlikle otogardan ve acentelerden alması gerekiyor" uyarısında bulundu.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER