Antalya’da vatandaşların '5 yıldızlı otel konforunda' dediği şehir hastanesinin önünde bir tane otobüs durağı konulması vatandaşları çileden çıkardı. Rekor kıran sıcak havada ayakta ve güneşte otobüs beklemek sorunda kalan hastalar, büyükşehir belediyesine seslenerek ilave durak yapılmasını talep etti.

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA

Kepez ilçesi Göçerler Mahallesi'nde 372 bin 917 metrekare arazi üzerine inşa edilen 5 yıldızlı otel konforundaki Antalya Şehir Hastanesi, kentteki en büyük sağlık yatırımı. 4 hastaneden oluşan sağlık kompleksi, 1500 yatak, 246 yoğun bakım yatağı, 43 ameliyathane ve 300 poliklinikle hizmet veriyor. Bünyesinde Kadın Doğum Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Kalp Damar Hastanesi, Genel Hastane var. Hastanenin sağlık turizminde katkısının büyük olması bekleniyor. 

OTOBÜS DURAKLARI YETERSİZ

Antalya’da vatandaşların '5 yıldızlı otel konforunda' dediği şehir hastanesinin önünde büyükşehir belediyesi tarafından bir tane otobüs durağı konulması büyük tepki çekti. Rekor kıran sıcak ve kışın soğuk ve yağmurlu havalarda dışarıda ayakta otobüs beklediklerini ifade eden hastalar isyan etti. Hastalar hastaneye ek durak konulmasını talep etti. Sosyal medyadan tepkilerini dile getiren hastalar, durağın polikliniklere de uzak olduğunu ifade ederek dakikalarca yürüdüklerini söyledi. 

VATANDAŞLAR BÜYÜKŞEHİR’E İSYAN ETTİ

Güneşin altında otobüs beklemek zorunda kaldıklarını belirten Nesrin Ünlü, “Durağın etrafında ağaç ya da gölge bir yerde yok. Ayrıca durak poliklinik tarafına bayağı mesafeli uzun bir yürümeden sonra hastaneye giriliyor” diyerek yetkililere seslendi. Bir diğer vatandaş Kamil Koç ise “Kepez üstünden hastaneye kadar aydınlatma lambaları yok” diyerek tepkisini dile getirirken, Cengiz Pekince, “Bu hastane işi de eğer Boğaçayı Yat Limanı Projesi gibi belediyenin inisiyatifine kalsaymış, büyükşehir bu şehir hastanesi projesini iptal eder yaptırmazdı. Belli ki büyükşehir belediyesi bu nadide otobüs durağını da oraya mecburiyetten yapmak zorunda kalmış” şeklinde konuştu. 


 

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ