Antalya'da 40 dereceyi aşan hava sıcaklığı, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Hava sıcaklığının 44 derece, deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldüğü kentte, şehir içi ulaşım vatandaşı canından bezdirdi. Klima kullanımı konusunda yeterli düzeyde hizmet alamadığını düşünen vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Şoför esnafına ilk destek, Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan geldi.

BAŞKANDAN ŞOFÖR ESNAFINA DESTEK

Kentin işlek cadde ve sokaklarında yoğunluk azaltan yüksek sıcaklıklar, yaşamın birçok alanında etkisini göstermeye devam ediyor. Gündelik hayatın vazgeçilmez parçası olan toplu ulaşım araçları da birkaç gün daha etkisini göstermesi beklenen sıcak havadan nasibini aldı. Vatandaşların yolculukları sırasında şoför esnafı ile "klima" tartışması içerisine girmesi, klima kullanımında verimlilik sağlanması için gerekli olan detayları bir kez daha hatırlattı. Şoför esnafına yönelik tepkiler sonrası hareket geçen Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, vatandaşlardan "anlayışlı" olmasını talep etti.

Antalya'da otobüslerdeki klima krizi! Vatandaşlardan başkana cevap Antalya'da otobüslerdeki klima krizi! Vatandaşlardan başkana cevap

"CİDDİ ŞİKAYETLER ALDIK"

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Değerli Antalya halkımız, bugün klima konusunda gerek şoför esnafımızdan gerekse siz değerli halkımızdan ciddi şikayetler aldık. 50 derece sıcaklıkta otobüs klimalarımız yetersiz kalmaktadır. Her durakta durup yolcu indirip bindiren, kapıları açıp kapanan bir aracın klimasının soğutması münkün değil. Bu konuda şöför esnafı arkadaşlarımıza yardımcı olunması ve anlayışla karşılamanızı önemle rice ediyorum."


 

Muhabir: DUYGU TEKİN