Antalya'da sıcaklık rekorları art arda kırılmaya devam ediyor.  Bu kez Serik 43.7 derece ile Türkiye’nin en sıcak üçüncü bölgesi oldu. Yüksek sıcaklıklar karşısında Antalyalılar sokağa dahi adım atmaya korkar hale geldi. 

KONYAALTI SAHİLİ AZ SAYIDA TURİSTLERE KALDI 

Antalya'da caddeler ve sokaklar boş kaldı. Sokağa çıkan olmayınca her yıl milyonları ağırlayan dünyaca ünlü Konyaaltı sahili az sayıda turistlere kaldı. 
Yüksek sıcaklıklarda adeta kavrulan Antalya'da vatandaşlar klimanın başından ayrılamaz hale geldi. Sıcaklıktan bunalan vatandaşlar serinlemek için kendisini Akdeniz’in serin sularına bıraksa da normal zamanlara göre sahilde insan kalabalığının az olduğu gözlendi. Öte yandan uzmanlar Antalyalıları 11.00-16.00 saatleri arasında dışarıya çıkılmaması gerektiğini belirterek uyarıda bulundu.

Antaya Konyaaltı Sahili Sıcaklık

ANTALYA'DA REKORLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR 

Sıcaklıklarla rekorlar kırmaya devam eden Antalya'da, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre Serik 43,7 dereceyle ülkede en sıcak üçüncü bölge oldu. Kepez’de 43, Aksu’da 42.6, Konyaaltı’nda 42 derece sıcaklık değeri ölçüldü. 33 yılın sıcaklık rekoru bir kez daha kırıldı. 1991-2020 yılları arasında gerçekleşen en yüksek sıcaklık değeri 42 derece olarak kayıtlarda yer aldı. 

Sıcaklık Halsizlik

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN