Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından üretilen 2 milyon yazlık çiçek kentin cadde ve sokaklarıyla buluştu. Sanat eseri niteliğinde peyzajları gerçekleştirilen çiçekler ortaya renkli görüntüler çıkardı. 

2 MİLYON YAZLIK ÇİÇEK KULLANILDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hurma Bitki Üretim Tesisi’nde üretilen 2 milyon yazlık çiçek kenti güzelleştirme çalışmaları kapsamında toprakla buluşturuluyor. Antalya Büyükşehir Belediye Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent merkezi ve ilçelerin rengarenk ve güzel görünmesi için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.  

Antalya Sokaklarını 2 Milyon Çiç (1)

SOKAKLAR VE CADDELER RENGAREK OLDU

Antalya’nın cadde, sokak, refüj ve kavşaklarını süsleyen milyonlarca yazlık çiçek, belediyenin Hurma Bitki Üretim Tesislerinde özen ve titizlikle yetiştiriliyor.  Üretimi tamamlanan çiçekler kent estetiği ve güzelleştirme çalışmaları kapsamında refüj ve parkları süslerken ortaya rengarenk görüntüler çıkıyor. 

Ümit Uysal Antalya'nın gençlerini oraya davet etti Ümit Uysal Antalya'nın gençlerini oraya davet etti

ÇİÇEKLER TOPRAKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından üretimi yapılan yaklaşık 2 milyon yazlık çiçek kent merkezi ve ilçelerde de toprakla buluşturulmaya başlandı. Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki refüj ve kavşakları süsleyecek olan vapur dumanı, salvia vinca, tagates, kedi tırnağı, zinnia türü çiçekler, kent estetiğine görsel güzellik katıyor.

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BÜLTEN