Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın tarım potansiyelini artırmak ve yüksek maliyetli ürünlerin yetiştirilmesini kolaylaştırmak amacıyla Döşemealtı ilçesinde yeni bir bitki üretim tesisi kuracaklarını duyurdu. Bu önemli adımın yanı sıra, "Çiftçiye Danışmanlık Hizmeti" projesini de hayata geçireceklerini belirten Başkan Böcek, projenin Antalya ekonomisi için de büyük önem taşıdığını vurguladı.

YÜKSEK MALİYETLİ ÜRÜNLERİN YETİŞTİRİLMESİ ARTIK DAHA KOLAY

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarım sektöründe yenilikçi çözümler sunmak ve çiftçilere destek olmak amacıyla Döşemealtı’nda modern bir bitki üretim tesisi kuruyor. Bu tesis sayesinde, iklim koşullarına uygun olmayan veya yüksek maliyetli olan ürünlerin kolayca yetiştirilmesi mümkün hale gelecek. Başkan Böcek, tesisin Ar-Ge çalışmalarına da ev sahipliği yapacağını ve bu sayede tarımda verimliliği artırmanın yanı sıra ekonomiye katkı sağlayacak inovatif çözümler geliştirilebileceğini ifade etti.

Antalya'da halkçı Büyükşehir'den hem üreticiyi hem kadınları memnun eden hizmet! Üstelik tamamen ücretsiz Antalya'da halkçı Büyükşehir'den hem üreticiyi hem kadınları memnun eden hizmet! Üstelik tamamen ücretsiz

ÇİFTÇİYE DANIŞMANLIK HİZMETİ PROJESİ İLE DESTEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanında sunduğu desteklerden biri de "Çiftçiye Danışmanlık Hizmeti" projesi olacak. Bu proje ile çiftçilere modern tarım teknikleri, gübreleme, sulama ve hastalık yönetimi konularında danışmanlık hizmetleri sunulacak. Böylece çiftçiler, verimliliklerini artırarak daha karlı bir tarım yapabilecekler.

Antalya'da bu ilçenin üreticisi hizmetten memnun! Periyodik bakımlarını onlar yapıyor Antalya'da bu ilçenin üreticisi hizmetten memnun! Periyodik bakımlarını onlar yapıyor

ANTALYA EKONOMİSİ İÇİN BÜYÜK FIRSATLAR

Başkan Muhittin Böcek’in, “Antalya'da yetişmeyen yüksek maliyetli ürünlerin kolayca yetiştirilebilmesi için Ar-Ge çalışmalarının da yapılabileceği bir bitki üretim tesisi kuruyoruz” paylaşımıyla duyurduğu müjdeli haber tarım sektörünün gelişmesi, yerel ekonominin canlanmasına ve istihdamın artmasına katkı sağlayacak. Ayrıca, yüksek kaliteli ürünlerin üretimiyle Antalya’nın tarımsal ihracat potansiyelinin de artması hedefleniyor.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ